Jaké výhody má vyplacení exekuce?

Jaké výhody má vyplacení exekuce?

Dostali jste se do nezávidění hodné situace, kdy exekutor sahá po vašem bytě nebo domě? Pokud ano, pak je nejvyšší čas začít celý problém řešit. Východiskem nemusí být pouze exekuční dražba. Oblíbenou cestou z dluhů je i vyplácení exekucí. Tedy varianta, kdy vám pomůže soukromá společnost. V tomto případě třeba Reality Plus. Podívejte se spolu s námi, jaké má tato cesta výhody.

Vyřízení do 24 hodin

Dluhy je třeba řešit ihned. O tom není pochyb. I proto je dobré hledat možnosti nejrychlejší, jaké na trhu vůbec existují. V tomto případě jste ji našli. Řešení exekuce pomocí vyplacení je spojeno s velmi rychlým procesem vyřízení. Všechna administrativa může být zkompletována do 24 hodin od posouzení vašeho požadavku. Souvisí s tím jednoduchost smluvní dokumentace, ocenění vaší nemovitosti do 30 minut, nebo možnost využití emailové komunikace.

Nemovitost je prodána za tržní cenu

Když přijde na řadu dražba exekutora, máte téměř vždy jistotu, že se nemovitost prodá za méně, než je její skutečná hodnota. Je to dáno nízkými vyvolávacími cenami, stejně jako skutečností, že dražby objíždějí hlavně lidé, kteří chtějí nakoupit levně. Využijete-li však výkup nemovitostí, je počítáno s tržní cenou. Tedy s tou, která je na aktuálním realitním trhu skutečně reálná a jedna z nejvyšších. Navíc se může jednat třeba o ocenění a vykoupení:
  • Vašich domů a bytů
  • Vašich rekreačních objektů a chat
  • Vašich pozemků – stavebních i zemědělských
  • Vašich výrobních a průmyslových objektů
Tato forma vyplacení exekuce navíc počítá i s tím, že v rámci následného prodeje je myšleno i na rozdíl v kupní ceně. Je-li objekt prodán za více, než byl váš dluh u exekutora, náleží tento přeplatek samozřejmě vám samotným.

Nemovitost vám může zůstat

I to je jedna z výhod, která s touto možností souvisí. Abychom byli konkrétní, je třeba říci, že nemovitost je od vás vykoupena a exekuce je tak kompletně vyřízena. Následně získáváte možnost si svůj byt či dům koupit zpět. Nebude tedy prodána někomu cizímu, ale opět vám. S tím souvisí i varianta využití výhodného financování, třeba formou hypotečního úvěru, nebo jiných půjček na bydlení.

Publikováno: 22. 07. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam