Bag in box není "krabičák"

Bag in box není "krabičák"

Staré známé pravidlo, podle kterého cena klesá s množstvím, platí téměř ve všech oborech - dokonce i o vínu. Pokud patříte k milovníkům jednoho z nejoblíbenějších alkoholických nápojů i vy, máme pro vás skvělou zprávu. Nechcete-li nadále řešit dilema mezi cenou a kvalitou, objednejte si ho v bag-in-boxu. Ještě jste o moderním balení neslyšeli? Doslovně „sáček v krabici“ je populární především ve Skandinávii, na Novém Zálandu, v Austrálii a ve Velké Británii, která je největším vinařským trhem na světě.

Co je to bag in box?

Bag in box se skládá z vakuového sáčku s vínem a boxu (nejčastěji kartonová krabice) a víno se rozlévá skrze malý kohoutek. To, že je víno v bag in boxu levnější, neznamená, že balení nemá i další výhody. S bag in boxem se velmi snadno manipuluje, krabice je snadno skladovatelná a nezabírá příliš mnoho místa. Hodí se do restaurací, ale stejně dobře i na domácí oslavu. Balení ocení i sváteční pijani, kteří vyžadují, aby jim víno dlouho vydrželo – do vakuového sáčku se nedostane vzduch a víno se v nezkazí po dobu minimálně šesti týdnů od prvního otevření.

Praktický ve všech ohledech

A ani tím předností bag in boxu nekončí. Nehrozí riziko, že se rozbije, hledat vývrtku, čistit stáčecí zařízení a vracet přepravky a lahve. Suma sumárum jde o nejpraktičtěji balené víno vůbec a chcete-li se o jeho kvalitách přesvědčit i vy, vyberte si z pestré nabídky ve specializovaném e-shopu www.winehouse.cz Bag in box není krabicové víno, tak jak jste ho chápali doposud. V celosvětovém měřítku ho využívá kolem 60 % dodavatelů a to, že se u nás nerozšířil tak, jako v jiných zemích, svědčí o tom, že máme co dohánět... Tak co si dáte? Frankovku, Rulandské šédé, Modrý portugal, nebo třeba Tramín? V bag in boxech jsou dostupné všechny oblíbené odrůdy, stačí si vybrat!

Publikováno: 28. 01. 2014

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: bag in box | víno v bag in boxu