Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Jak pozorovat zvěř ve tmě?

Chcete vědět více o životě zvěře? Můžete číst naučné knihy, sledovat dokumenty nebo chodit na přednášky, ale nejvíc získáte pozorováním. Některá zvířata se pozorují snadno, s jinými je to složitější, protože jsou příliš plachá nebo jsou aktivní především v noci. Abyste je přesto mohli sledovat, potřebujete zařízení pro noční vidění. Čtěte dál a zjistěte o nic více.

Termokamery vidí v absolutní tmě

Skvělým pomocníkem ke sledování zvěře ve tmě jsou moderní termovize, jinak řečeno termokamery. Vidí i v té největší tmě, problém jim nedělá ani kouř nebo mlha, nepřekonatelnou překážkou pro ně není ani porost. Umožňují tak sledování zvířat z bezpečného úkrytu, aniž byste je vyplašili.

Termovize snímají tepelné rozdíly ve sledovaných objektech. Rozezná je podle infračerveného záření, které věci, rostliny, zvířata i lidé vyzařují. Vlnová délka záření se s rostoucí teplotou zkracuje. Zvíře má samozřejmě o dost vyšší teplotu než okolí, a tak ho díky termovizi uvidíte zřetelně i bez jakéhokoli osvětlení.

Fotopasti

Další možností, jak sledovat zvěř, jsou fotopasti. Využívají je např. zoologové či myslivci, když mapují výskyt zvířat nebo se snaží zjistit, v jakém počtu se daný druh na území vyskytuje. Právě díky fotopastem se dokázalo, že se na naše území vracejí vlci a rysi.

Fotopasti jsou tak nenápadné, že si jich nevšimne zvíře, a dokonce ani člověk. Umísťují se obvykle na strom a zaznamenávají vše, co se dostane do jejich blízkosti. Hotové snímky jsou velmi kvalitní a nezáleží při tom, zda jsou pořizované za denního světla nebo v noci.

Fotografie se dají prohlížet na displeji fotopasti nebo v počítači. Některé fotopasti umí hotové snímky okamžitě odesílat jako MMS, a tak se o výskytu požadovaného zvířete můžete dozvědět hned, když ho vaše fotopast zaznamená.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *