Jaké výhody nabídnou rohové kuchyňské linky?

Jaké výhody nabídnou rohové kuchyňské linky?

Vnímáte rohovou kuchyňskou linku jako řešení do velké místnosti? Budete se divit, ale je tomu spíše naopak. Ve velkých kuchyních se uplatňují třeba linky se samostatným ostrůvkem, ty rohové jsou určeny i do menších interiérů. Pomohou vám dobře využít prostor. Rohy jsou obecně problematické, ve většině místností zůstávají nevyužité. Tedy aspoň do chvíle, než se do díla pustí profesionální bytový designér, v případě kuchyně pak nějaké renomované kuchyňské studio.

V rohové kuchyni je všechno blízko

Odborníci navrhují kuchyňské linky podle toho, kdo je bude používat. V některých kuchyních se příliš často nevaří, protože obyvatelé domu či bytu jedí teplá jídla raději venku. V tom případě nebude potřeba tolik prostoru pro přípravu pokrmů, instalují se spíš úložné prostory. Jestliže naopak vaříte hodně, je vhodné kuchyň uspořádat tak, aby bylo při vaření vše po ruce – hrnce a pánvičky, ale i těstoviny a suroviny ze spíže. V rohové kuchyni je blízko všechno. Pohybujete se po ní vlastně v trojúhelníku, přičemž často je zpracovaná tak, že se střídají plochy úložné a přípravné s kuchyňskými spotřebiči. Roh pochopitelně nezůstává nevyužitý, existují různé rotační či výsuvné systémy, které pomohou využít i poslední kousíček prostoru. Do rohu lze také umístit odpadkový koš, jenž pak nemusí stát volně vedle linky, apod.

Provedení rohu nechte na odbornících

rohové kuchyňské linky se setkáte nejčastěji se třemi možnými provedeními rohu. Může být klasicky do pravého úhlu, pak je nutné nějak vymyslet využití prostoru. Někdy se používá zkosená rohová skříň, jež se dá normálně otevírat. Jindy se instaluje rohová skříňka se zaoblením dovnitř. Finančně je nákladnější, ovšem do malých prostorů ideální. Do rohu je možné umístit dřez, ale ani volná pracovní plocha tam není na škodu. Když si totiž stoupnete do rohu, máte před sebou obrovskou plochu na tvoření, zároveň dosáhnete na obě strany. Kuchyně do L prostě nabízí samé výhody.

Publikováno: 31. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam