Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

KitchenAid: Legendární kuchyňský robot se stále vyrábí v USA

kuchyňský robot KitchenAid

Potřebujete kuchyňský robot, který vás nezradí? V tom případě eliminujte výrobky pocházející z asijských továren a zaměřte se na segment kvalitních přístrojů z USA. Že takové neznáte? Pak se seznamte se značkou KitchenAid. Firma vyrábí legendární kuchyňské roboty v Greenville v Ohiu již od roku 1941.

Když se řekne spolehlivý pomocník při vaření a pečení, zkušeným hospodyňkám se okamžitě vybaví právě kuchyňský robot KitchenAid. Nezabírá příliš mnoho místa a nestojí majlant – tedy alespoň s ohledem na množství funkcí, životnost a kvalitu. Navíc se stále vyrábí v Ohiu, jako před 76 lety. Továrna zde stojí od roku 1941 a její nedílnou součástí jsou prodejní a prezentační prostory KitchenAid Experience, kde si mohou zákazníci všechny modely prohlídnout a vyzkoušet.

Do KitchenAid Experience se sjíždí milovníci gastronomie z širokého okolí. Jedním z důvodů je muzeum, ve kterém se nachází kobaltově modrý model K5A s ozdobným nápisem „Bon appetit“. Svého času ho používala renomovaná propagátorka francouzské kuchyně Julie Childová.

To ale není zdaleka vše. Součástí expozice je více než padesát kuchyňských robotů – ty nejstarší jsou téměř sto let staré. Konkrétně jde o model H z roku 1919. Když ho srovnáte se současnými modely, dojde vám, jak moc technologie pokročily. Ostatně posuďte sami – téměř 30 kg vážící a cca 66 cm vysoké „monstrum“ bylo v době uvedení na trh k mání za 189 USD. Přepočteno na dnešní peníze – přibližně 2000 USD, tedy 50 tisíc korun. Přesto byl o roboty ohromný zájem a produkce byla omezena na 4 kusy za den.

Předchůdcem kuchyňského přístroje byl koncept mixéru určený pro profesionální pekárny, který vznikl deset let před tím. A co se týče názvu KitchenAid, pochází z úst jedné manažerky. Když si roboty vyzkoušela, pronesla „It is the best kitchen aid I’ve ever had – I don’t care what you call it“. Volně přeloženo – Je to ten nejlepší kuchyňský pomocník, jakého jsem kdy měla – je mi jedno, jak mu budete říkat.

Zdroj informací: http://stories.maker.me/the-maker-story-of-kitchenaid/

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *