Každý zesnulý si zaslouží důstojné rozloučení. Nepodceňujte výběr pohřební služby!

Každý zesnulý si zaslouží důstojné rozloučení. Nepodceňujte výběr pohřební služby!

Ať se nám to líbí, nebo ne, smrt je nedílnou součástí života. Často přichází nečekaně a je velmi těžké se s ní vyrovnat. Odchod našich rodinných příslušníků a přátel je bolestivý a jediné, co pro ně můžeme udělat, je zařídit důstojné rozloučení. A přesto, že to poslední, co pozůstalí řeší, je výběr pohřební služby, i v této situaci se vyplatí obrátit na odborníky. Chcete-li, aby bylo poslední rozloučení takové, jaké si zesnulý přál, vyberte si pohřební službu, která je schopna zajisti veškeré záležitosti dle vašich požadavků. Příkladem budiž pohřební služba České Budějovice Zeman – Zemanová. Vzhledem k letitým zkušenostem v oboru budeme služby, které by u profesionálů měly být naprostým standardem, demonstrovat právě na nabídce českobudějovické společnosti.

Co by pro vás měla pohřební služba udělat?

Zařizování pohřbu nepatří mezi příjemné záležitosti a je přirozené, že pozůstalí raději delegují většinu činností na pohřební službu. Jde o zajištění úmrtního listu, odevzdání občanského průkazu a karty pojištěnce, rezervování termínu obřadu, převzetí šatů pro zesnulého, převoz zesnulého k obřadu, vykopání hrobu a spousta dalších činností souvisejících s obřadem – zajištění květinové výzdoby, hudební produkce či řečníka. A v případě úmrtí v zahraničí také převoz zpět do České republiky (analogicky také z ČR do zahraničí). Českobudějovická pohřební služba zajišťuje veškeré výše zmíněné služby. Pozůstalí se na ni mohou obrátit každý den a po telefonické domluvě také mimo pracovní dobu. Za zmínku stojí možnost vyřízení všech náležitostí i v prostředí domova pozůstalého.

Informace se dozvíte na webu

Ať už se nakonec obrátíte na jakýkoliv pohřební ústav, nepodceňujte kvalitu nabízených služeb a předem si zjistěte všechny podstatné informace na webových stránkách. I podle toho si uděláte obrázek, zda se jedná o solidní firmu, na kterou se můžete spolehnout. Pohřební služba České Budějovice Zeman – Zemanová má na svém webu také ukázky rakví, uren a smuteční výzdoby. Na www.pohrebzeman.cz se dočtete také praktické informace ohledně notářského řízení, nároku na den volna a vdovských a sirotčích důchodech.

Publikováno: 10. 11. 2014

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pohřební službu | pohřební služba České Budějovice