Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Luxusní umělý ratan – v čem je lepší než přírodní?

Posezení na zahrádce či na terase patří v průběhu teplých měsíců k zážitkům, které si málokdo upře. K tomu, aby se z obyčejné relaxace stal mnohem intenzivnější zážitek, je ale zapotřebí komfortní nábytek. Nebo jste snad toho názoru, že se posezení na plastových židlích může rovnat odpočinku na křesle z oblíbeného ratanu? Jeho přírodní varianta má bohužel i spoustu nedostatků a do našeho klimatu se příliš nehodí. Jenomže kde zaostává pravý ratan, vyniká umělý!

Výhody umělého ratanu

Skalní příznivce přírodních materiálů zřejmě nepřesvědčíme – přikloní se k méně praktické a dražší variantě i navzdory obsáhlému výčtu výhod umělého ratanu. Ti ostatní ale vlastnosti speciálního vlákna z odolného polyetylenového materiálu jistě ocení.

Umělý ratan vznikl z potřeby vyrobit imitaci exotického ratanu a výsledek předčil všechna očekávání. Umělý ratanový nábytek je nejen výrazně levnější, ale navíc mnohem odolnější a prakticky bezúdržbový. Vyrábí se v mnoha barevných kombinacích a to jak zažitých tmavých, tak i v méně tradiční světle hnědé nebo dokonce stříbrné barvě. Umělý ratan se neloupe, nepraská, udržuje si původní barvu a nerozhodí ho ani časté změny klimatu. Nábytek z umělého ratanu může být venku po celý rok, což v případě přírodního ratanu nepřichází v úvahu. Údržba je snadná a spočívá v občasném přetření vlhkým ubrouskem.

Shrnuto a podtrženo, umělý ratan rozhodně není náhražkou, která je určena pro ty, kteří si nemohou dovolit dražší nábytek z přírodního ratanu. Jde o elegantní a praktické řešení, které se bude v exteriéru zahrady či na terase vyjímat. Pozvat ho můžete i domů, kde navodí exotickou atmosféru.

Tip pro perfekcionisty

Umělý ratan jsme vychválili, ale na druhou stranu platí, že ne každý prodejce nabízí zahradní nábytek z ratanu v adekvátní kvalitě. Nechcete-li šlápnout vedle a toužíte-li po exkluzivním designu, prohlédněte si aktuální nabídku známého prodejce A-PROMAX. Zahradní ratanový nábytek je k mání ve větších sadách i po jednotlivých kusech. Udělejte si radost stylovým jídelním setem nebo krásným a pohodlným dvojlehátkem, které se bude vedle vašeho bazénu opravdu vyjímat…

Nábytek z ratanu - lehátko

Nábytek z ratanu