Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Luxusní umělý ratan – v čem je lepší než přírodní?

Posezení na zahrádce či na terase patří v průběhu teplých měsíců k zážitkům, které si málokdo upře. K tomu, aby se z obyčejné relaxace stal mnohem intenzivnější zážitek, je ale zapotřebí komfortní nábytek. Nebo jste snad toho názoru, že se posezení na plastových židlích může rovnat odpočinku na křesle z oblíbeného ratanu? Jeho přírodní varianta má bohužel i spoustu nedostatků a do našeho klimatu se příliš nehodí. Jenomže kde zaostává pravý ratan, vyniká umělý!

Výhody umělého ratanu

Skalní příznivce přírodních materiálů zřejmě nepřesvědčíme – přikloní se k méně praktické a dražší variantě i navzdory obsáhlému výčtu výhod umělého ratanu. Ti ostatní ale vlastnosti speciálního vlákna z odolného polyetylenového materiálu jistě ocení.

Umělý ratan vznikl z potřeby vyrobit imitaci exotického ratanu a výsledek předčil všechna očekávání. Umělý ratanový nábytek je nejen výrazně levnější, ale navíc mnohem odolnější a prakticky bezúdržbový. Vyrábí se v mnoha barevných kombinacích a to jak zažitých tmavých, tak i v méně tradiční světle hnědé nebo dokonce stříbrné barvě. Umělý ratan se neloupe, nepraská, udržuje si původní barvu a nerozhodí ho ani časté změny klimatu. Nábytek z umělého ratanu může být venku po celý rok, což v případě přírodního ratanu nepřichází v úvahu. Údržba je snadná a spočívá v občasném přetření vlhkým ubrouskem.

Shrnuto a podtrženo, umělý ratan rozhodně není náhražkou, která je určena pro ty, kteří si nemohou dovolit dražší nábytek z přírodního ratanu. Jde o elegantní a praktické řešení, které se bude v exteriéru zahrady či na terase vyjímat. Pozvat ho můžete i domů, kde navodí exotickou atmosféru.

Tip pro perfekcionisty

Umělý ratan jsme vychválili, ale na druhou stranu platí, že ne každý prodejce nabízí zahradní nábytek z ratanu v adekvátní kvalitě. Nechcete-li šlápnout vedle a toužíte-li po exkluzivním designu, prohlédněte si aktuální nabídku známého prodejce A-PROMAX. Zahradní ratanový nábytek je k mání ve větších sadách i po jednotlivých kusech. Udělejte si radost stylovým jídelním setem nebo krásným a pohodlným dvojlehátkem, které se bude vedle vašeho bazénu opravdu vyjímat…

Nábytek z ratanu - lehátko

Nábytek z ratanu