Reklama

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Sport

Moderní rybaření v praxi: Pomocí smartphonu lze ovládat signalizátor záběru i osvětlení v bivaku

Jestliže rádi posedáváte s prutem u vody, jistě jste zaznamenali, jak se rybaření v poslední dekádě změnilo. Respektive se změnil způsob, jakým rybáři chytají ryby. Základní výbava se rozrostla o mnoho pomocníků, se kterými je vše tak nějak jednodušší a zábavnější. Velmi populární jsou signalizátory záběru, jejichž funkcí je signalizace v momentě, kdy ryba konečně zabere. Samy o sobě sice nepatří mezi horké novinky a jsou na trhu poměrně dlouho, ovšem nikoliv v moderním provedení s možností komunikace s aplikací ve smartphonu.

Buďme však zcela konkrétní. Na mysli máme signalizátory záběru New Direction, o kterých se často píše jako o „revolučních“. Přívlastek je na místě, neboť jde o velmi inovativní zařízení.

Signalizátory záběru New Direction lze plně ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu, a to na zařízeních s Androidem i iOS. Komunikují prostřednictvím Bluetooth a režim dálkového ovládání umožňuje nastavení hlasitosti, tónu, citlivosti a nočního osvětlení.

Takže zatímco budete ve svém bivaku, můžete přes smartphone pohodlně komunikovat se signalizátorem. Stačí několik kliknutí v rámci free aplikace a nastavíte ho dle potřeby. Systém se vyznačuje extrémně nízkou energetickou spotřebou a velmi dlouhým dosahem signálu (cca 200 metrů!). Za zmínku stojí také schopnost sel-test dosahu signálu či efektu nočního osvětlení.

Sada signalizátorů s příposlechem je plně odolná proti vodě, má snímatelné „uši“ (hodí se např. v případě silnějšího větru)

Dalším skvělým pomocníkem je „inteligentní“ světlo do bivaku. Opět se jedná o značku New Direction a ovládá se pomocí aplikace. Velmi zajímavě zní propojení se signalizátory a rozsvícení při záběru.

Světla od New Direction umožňují nastavení 16 milionů barev, mají dlouhou životnost svícení (jasně bílá a barevný režim cca 18 – 20 hod., ztlumená bílá až 200 hod.). Opět nechybí ochrana proti vodě (IP65) a potěší i možnost využití jako Power Banka.

Signalizátory i světla zakoupíte u specializovaného prodejce na www.newdirectiontackle.cz.

Závěrečné hodnocení
  • Funkce
  • Kvalita
  • Energetická spotřeba
  • Cena
4.8

Pouze několik úvodních vět

Signalizátory záběru New Direction vnáší do světa kaprařiny mnoho inovací. Byly navrženy s ohledem na intuitivní ovládání a maximální komfort. Smíříte-li se s vyšší pořizovací cenou, získáte skvělého pomocníka, na kterého nedáte dopustit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *