Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jak vybrat střelou zbraň pro sebeobranu?

Ne nadarmo se říká, že nejlepší sebeobrana je útěk. Ale někdy není zbytí a situace se vyhrotí. Pak je efektivní protivníka zastrašit, ovšem otázkou je ČÍM. Polemika nad výběrem vhodné zbraně pro sebeobranu by vydala na několik dalších článků – vždy totiž záleží na specifiku dané situace. Pokud se však nakonec rozhodnete pro krátkou střelnou zbraň, budou se vám hodit následující tipy a doporučení. Ptali jsme se odborníků na prodej zbraní ze společnosti PROARMS CZ.

Prvním krokem je samozřejmě získání zbrojního průkazu. Až poté se můžete pustit do výběru první střelné zbraně. K této fázi přistupujte jako k vůbec nejdůležitější. V prvé řadě proto, že střelné zbraně nepatří k nejlevnějším artiklům a za druhé kvůli adekvátnímu uživatelskému komfortu – univerzální zbraň, která by padla do ruky každému, neexistuje. Vámi zvolený model by vám měl při tréninkové střelbě přinášet radost a nikoliv rozporuplné pocity, například kvůli příliš vysoké hmotnosti apod.

Pamatujte, že je lepší zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat, ale nemít ji (protože odpočívá v trezoru). Pravděpodobně se vám však nebude chtít vláčet příliš těžký a rozměrný „kvér“ – z tohoto důvodu je lepší zabrousit do kategorie kompaktních či sub-kompaktních střelných zbraní.

Pistole, nebo revolver?

Ačkoliv se revolvery chlubí jednodušší konstrukcí, je to bohužel jejich jediná výhoda. Pistole kontrují větší kapacitou zásobníku, menší šířkou a jednodušším přebíjením. Jakkoliv je jejich konstrukce složitější, z praktického hlediska jsou na sebeobranu lepší.

Další důležitá kritéria

Při výběru střelné zbraně nerozhodují pouze rozměry a hmotnost. K důležitým parametrům patří také ráže (a s ní související zastavující účinek), přesnost (do značné míry závisí na střelci), spolehlivost a kapacita zásobníku. Ještě důležitější je však schopnost zbraň použít – což dost dobře nelze bez pravidelného tréninku.

Pokud si nevíte rady s výběrem konkrétního modelu, zeptejte se specialistů na prodej zbraní Praha z PROARMS CZ. Ideální bude, když se osobně zastavíte v kamenné prodejně (V Oblouku 266, komerční zóna Čestlice–Průhonice, 252 43 Praha–východ). Kromě zbraní určených pro sebeobranu si zde prohlédnete také lovecké potřeby, oblečení a doplňky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *