Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Motorové sekačky Honda posouvají rutinu na úroveň zábavy

Perfektně posekaný trávníček, orosené pivo a pocit z dobře vykonané práce. Přesně tohle budeme v pravidelných intervalech zažívat po několik následujících měsíců. Někdo si možná zlatavý mok odpustí, ale sekání se tak jako tak nevyhne. Upravený trávník je totiž vizitkou každé zahrady a nikdo z nás nechce, aby ho sousedé pomlouvali… Na druhou stranu není důvod ke špatné náladě, údržba trávníku už dávno nepatří k nepříjemným časožroutům a s pořádným strojem jde jako po másle. V podstatě jde o formu relaxace, u které můžeme na chvíli „vypnout“ a vyčistit si hlavu. Máte to taky tak, nebo věčně zápasíte se sekačkou, která dělá všechno možné, ale ne to, co by měla?

Pokud jste se v minulých letech snažili za každou cenu ušetřit, možná jste již vystřídali několik různých „no name“ modelů. Jenomže právě v případě sekačky úspora není na místě a investice do kvalitního stroje se opravdu vyplatí. Nejenže vydrží mnohem déle, ale především vám nabídne mnohem komfortnější užívání. V neposlední řadě také nižší a ekologičtější spotřebu.

A na kterou značku vsadit? Pokud si chcete údržbu trávníku užít, sáhněte po „staré dobré“ Hondě. Je to již téměř čtyřicet let, kdy renomovaný výrobce představil první sekačku pro Evropský trh a v podstatě ihned se zařadil mezi absolutní špičku. Zahradní stroje Honda jdou ruku v ruce s neutsálým vývojem a inovacemi a většinu konkurence nechávají daleko za sebou. Další výhoda tkví v rozsáhlé distributorské a servisní síti, kterou oceníte vždy, když bude čas na pravidelný servis. Životnost sekaček je v porovnání s modely od ostatních výrobců nesrovnatelně vyšší.

Motorové sekačky řady IZY a HRX

Pokud toužíte po snadném ovládání, nenáročné údržbě a jednoduchém uskladnění, pak by vaše volba mohla padnout na některý z modelů řady Izy. Díky velkoobjemovému sběrnému koši nebudete ztrácet čas neustálým vyprazdňováním, ocelový podvozek odolá nárazům, UV záření i korozi a speciální žací nůž absorbuje energii nárazu na pevnou překážku aniž by se zlomil. Stále vám to nestačí? Efektivita sběru je o cca 50 % vyšší než u modelů ve stejné kategorii, na čemž má mimo jiné podíl i funkce optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou. Určitě oceníte také funkci mulčování, kterou aktivujete jediným pohybem páčky. A co se týče hlučnosti, motorové sekačky Honda jsou o 30 % méně hlučnější než stanovují evropské normy.

Za pozornost však stojí také benzínové sekačky řady HRX, jejichž podvozek je vyroben z extrémně pružného a vysoce odolného plastu. Modely HRX jsou pro fajnšmekry, kteří vyžadují opravdu luxusní nástroj. Díky funkci Roto-stop lze kdykoliv vypnout rotaci žacích nožů, aniž by bylo nutné vypínat motor a se SMART Drive budete plynule ovládat rychlost sekačky tak, jak zrovna uznáte za vhodné. Zkrátka a dobře budete mít vše plně pod kontrolou.

Pokud vás možnost, jak udělat z rutinní a nezáživné zahradní práce zábavu, zaujala, prohlédněte si aktuální nabídku zahradních strojů Honda na www.hondastroje.cz.