Nespalte se při výběru plastových oken

Nespalte se při výběru plastových oken

Plastová okna už dávno nepatří k nadstandardním prvkům, ale naopak je vídáme na stále větším počtu rodinných i panelových domů. Nabídka je opravdu pestrá a sehnat kvalitní výrobky nepředstavuje nejmenší problém. Na druhou stranu je to právě onen široký sortiment, který vás může při výběru vhodných oken přivést na méně kvalitní kousky. Ne každý výrobce totiž splňuje všechna kritéria, která jsou zárukou kvality (a ta navíc nejsou pevně daná) a laik proto často sáhne po první výhodnější nabídce. Nekvalitní plastová okna se však nakonec spíše prodraží.

Není těsnění, jako těsnění

Jedním z hlavních faktorů, které mají zásadní vliv na kvalitu výrobku, je těsnění. V praxi se setkáte hned s několika tipy a vůbec nejčastěji jsou plastová okna vybavena těsněním „dorazovým“. Základem systému jsou dvě těsnící gumy, které sice zaručují výbornou izolaci, ale na druhé straně udržují v interiéru nadměrnou vlhkost. Ta se projevuje zejména během zimních měsíců a často vede ke zvýšenému výskytu plísní. Pořídíte-li si tedy plastová okna s dorazovým těsněním, neměli byste zapomínat pravidelně větrat. Dražší, ale zato komfortnější alternativou jsou okna s takzvaným středovým těsněním. Nejenže skvěle izolují teplo, ale zároveň slouží jako protihluková bariéra. Středové těsnění se navíc přizpůsobuje síle větru a je proto vhodné i do extrémnějších klimatických podmínek.

Ideální plastová okna? Přece ta chytrá!

Nechcete-li dělat žádné kompromisy, vsaďte na takzvaná „chytrá okna“. Vyrábí se již od 90. let a jsou vybavena středovým těsněním a dekompresní komorou. Ta zajišťuje plynulou výměnu vzduchu a zabraňuje nadměrné vlhkosti. Mezi nejkvalitnější chytrá plastová okna bezesporu patří výrobky značky Schüco, která sice disponují o něco slabšími fyzikálními vlastnostmi, ale zato jsou cenově velmi dostupné. Neméně kvalitní jsou také plastová okna KBE, GENEO a Rehau. Nevíte-li si s výběrem oken rady, obraťte se na profesionály. Plastová okna Schüco, KBE, Rehau a GENEO vám pomohou vybrat specialisté ze společnosti Plastokno, která nabízí kompletní servis včetně poradenství a montáže. Více informací najdete na firemním webu plastova-okna-plastokno.cz.

Publikováno: 10. 04. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: chytrá okna | okna geneo | okna kbe | okna rehau | okna schüco | plastová okna