Nejkvalitnější vinotéky na trhu aneb Lahodné víno si zaslouží ideální podmínky

Nejkvalitnější vinotéky na trhu aneb Lahodné víno si zaslouží ideální podmínky

Považujete se za opravdové milovníky vína? Záleží vám na tom, jaké konkrétní víno pijete a dokážete ocenit i ty nejjemnější chuťové odstíny? Pak jste určitě nejednou přemýšleli o tom, jak byste měli doma víno skladovat. Nejlepší je mít vinotéku. Ta by žádnému gurmánovi neměla chybět.

Nejlepší způsob skladování vína: Vinotéka!

Víno se má uchovávat v chladu. Obyčejná lednička na to ale nestačí! Ta je určená ke skladování potravin. Víno je mnohem náročnější, potřebuje konkrétní teplotu, aby se nekazilo a aby chutnalo tak, jak má. A právě to dokáže domácí vinotéka. Kvalitní vinotéky bývají rozděleny na zóny. Každé zóně pak jde nastavit jiná teplota chlazení, proto můžete mít různé druhy vína připravené ke konzumaci vždy v ideální teplotě.

Jakou vinotéku vybrat?

Než začnete vinotéku vybírat, ujasněte si, jak by měla být velká – co do rozměru i do kapacity. Popřemýšlejte také o typu chlazení. Ty existují dva: termočlánkové a kompresorové. Termočlánkové vinotéky udělají dobrý první dojem, protože mají nižší pořizovací cenu, vzhledem k vyšší spotřebě je ale jejich provoz nákladnější, a tak se nakonec nemusejí vyplatit. Investujte raději to kompresorové vinotéky. Test vinoték ukázal, že ty nejlepší vinotéky jsou od značek Dunavox a Liebherr. Test probíhal v Německu a byl velmi přísný, řada elektrospotřebičů od jiných značek jím neprošla. V Evropě patří k nejrozšířenějším vinotéky Dunavox. Firma se specializuje právě na vinotéky, proto jsou její produkty kvalitní a neustále se přizpůsobují trendům a potřebám zákazníků. Kvalitu zaručují rovněž vinotéky Liebherr. Tuto značku určitě znáte, je světovou špičkou mezi chladničkami. Vinotéka je pro milovníky vína užitečná věc. Vyberte si pro sebe tu pravou a užijte si krásné chvíle s blízkými a s tím nejchutnějším vínem.

Publikováno: 05. 07. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam