Není nad nábytek z masivu. Vysvětlíme vám, proč!

Není nad nábytek z masivu. Vysvětlíme vám, proč!

Chystáte se na nákup nábytku a máte až emotivní vztah k přírodním materiálům? V tom případě se nebojte vsadit na nábytek z masivu. Dali jsme pro vás dohromady několik hlavních důvodů, které vás ve vašem záměru utvrdí.

Dřevo je zdravotně nezávadné

Zdravější nábytek než ten z masivu neexistuje Skříně z masivu nejsou upraveny žádnými rakovinotvornými látkami jako je formaldehyd, které se běžně používají u dřevotřísky. Jde o materiál, který splňuje nejpřísnější kritéria a je vhodný i pro děti a alergiky.

Dřevo dlouho vydrží

Nábytek z masivu je ve srovnání s nábytkem z dřevotřísky či lamina mnohem odolnější a netrpí typickými nešvary jako je viklání a vrzání. Podle odborníků vydrží kvalitně zpracovaný nábytek až desetkrát déle než jiné materiály.

Povrch dřeva můžeme snadno upravit

Dřevo je přírodní materiál a jako takový se neobejde bez určité údržby. V případě skříně či postele z masivu však postačí lehké přebroušení a navoskování nezávadným přírodním voskem.

Nábytek z masivu je levnější

Jistě, vstupní investice je sice o něco větší než v případě méně kvalitního nábytku, ale vzhledem k tomu, že vydrží mnohonásobně déle (prakticky celý váš život), je v konečném součtu levnější. Kromě toho vám odpadnou starosti se sháněním nového nábytku.

Dřevo je nadčasové

Pro nábytek z masivu je typický elegantní a unikátní vzhled, který nezestárne ani po letech. Na rozdíl od trendy výstřelků se za něj nebudete stydět ani za několik desítek let.

Dřevo je krásné a voní

Žádný materiál, byť sebelépe zpracovaný, nikdy krásu dřeva nenapodobí. Dřevo je zkrátka dřevo a jeho devizou je také úžasná vůně, která se rozline po celém interiéru.

Tip na závěr

Toužíte-li po skutečně kvalitním a stylovém skandinávském nábytku z masivu, nezapomeňte se podívat na aktuální nabídku společnosti IDEA Nábytek (www.idea-nabytek.cz). Najdete v ní kompletní sortiment skříní, postelí, komod, jídelních stolů, ale také populární knihovny z masivu, které se stanou dominantou vaší pracovny nebo obývacího pokoje.

Publikováno: 05. 06. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: knihovny z masivu | postele z masivu | skříně z masivu