Novinky a trendy v bydlení pro rok 2022

Novinky a trendy v bydlení pro rok 2022

Pokud se v brzké době chystáte na rekonstrukci – nebo alespoň výraznější proměnu svého příbytku, měli byste vědět, že letošní rok přináší několik nepřehlédnutelných trendů. Jakým směrem se podle odborníků a předních designérů bude následujících dvanáct měsíců ubírat styl moderních domácností? Vše nasvědčuje tomu, že se ponese v optimistickém duchu a naději v lepší zítřky.

​Zelená harmonie

Barvou roku 2022 sice Pantone vyhlásila sebevědomou a kreativní Veri Peri (modrofialová), která si velmi rozumí se zlatou, krémovou i bílou, ale skutečnou královnou interiérů bude spíše zelená. Psychologie barev ji vykresluje jako barvu klidnou a jako stvořenou pro podporu duševní pohody a zdraví. Dominance zelené není náhodná. Do domácností ji přivála přirozená potřeba po kontaktu s přírodou. Můžete jí věnovat stěny v ložnici i koupelně, anebo si ji dopřát v menších dávkách – na dekoračních polštářích nebo textiliích, jako jsou záclony či ubrus. Tlumené, matné a temnější odstíny však patří minulosti, do popředí se derou svěží, světlé a energické tóny – například apple green a trávově zelená.

​Vrací se tapety

A odešly vůbec někdy? Ty celoplošné sice v moderním interiéru nemají co pohledávat, ale kusové tapety s pečlivě zvoleným vzorem jsou naopak žádoucím prvkem, který dokáže oživit takřka jakoukoliv místnost. V kurzu jsou především přírodní motivy.

​Tlak na udržitelnost

Nejen v souvislosti s pandemií jsme si začali více vážit přírodních zdrojů. Konečně si uvědomujeme, že jedinou správnou cestou k lepším zítřkům je důraz na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. A právě tento přístup k životu se letos výrazně promítne i v domácnostech – nejčastěji v podobě kvalitního, nadčasového nábytku a přírodních materiálů. Laciné náhražky a zařízení s velmi krátkou životností již nedostanou ani zdaleka tolik prostoru jako v minulých letech.

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam