Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Novinky a trendy v bydlení pro rok 2022

Pokud se v brzké době chystáte na rekonstrukci – nebo alespoň výraznější proměnu svého příbytku, měli byste vědět, že letošní rok přináší několik nepřehlédnutelných trendů. Jakým směrem se podle odborníků a předních designérů bude následujících dvanáct měsíců ubírat styl moderních domácností? Vše nasvědčuje tomu, že se ponese v optimistickém duchu a naději v lepší zítřky.

​Zelená harmonie

Barvou roku 2022 sice Pantone vyhlásila sebevědomou a kreativní Veri Peri (modrofialová), která si velmi rozumí se zlatou, krémovou i bílou, ale skutečnou královnou interiérů bude spíše zelená. Psychologie barev ji vykresluje jako barvu klidnou a jako stvořenou pro podporu duševní pohody a zdraví.

Dominance zelené není náhodná. Do domácností ji přivála přirozená potřeba po kontaktu s přírodou. Můžete jí věnovat stěny v ložnici i koupelně, anebo si ji dopřát v menších dávkách – na dekoračních polštářích nebo textiliích, jako jsou záclony či ubrus. Tlumené, matné a temnější odstíny však patří minulosti, do popředí se derou svěží, světlé a energické tóny – například apple green a trávově zelená.

​Vrací se tapety

A odešly vůbec někdy? Ty celoplošné sice v moderním interiéru nemají co pohledávat, ale kusové tapety s pečlivě zvoleným vzorem jsou naopak žádoucím prvkem, který dokáže oživit takřka jakoukoliv místnost. V kurzu jsou především přírodní motivy.

​Tlak na udržitelnost

Nejen v souvislosti s pandemií jsme si začali více vážit přírodních zdrojů. Konečně si uvědomujeme, že jedinou správnou cestou k lepším zítřkům je důraz na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. A právě tento přístup k životu se letos výrazně promítne i v domácnostech – nejčastěji v podobě kvalitního, nadčasového nábytku a přírodních materiálů. Laciné náhražky a zařízení s velmi krátkou životností již nedostanou ani zdaleka tolik prostoru jako v minulých letech.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *