Oklamal vás podomní prodejce a podepsali jste smlouvu o přechodu k jinému dodavateli? Můžete od ní odstoupit!

Oklamal vás podomní prodejce a podepsali jste smlouvu o přechodu k jinému dodavateli? Můžete od ní odstoupit!

Ceny energií se neustále mění a na základě částečné liberalizaci trhu mají všichni odběratelé (tedy i vy) šanci změnit dodavatele. Změna může být výhodná a vyberete-li si uváženě, ušetříte nezanedbatelnou částku. V případě zbrklého podpisu smlouvy však nejenže neušetříte, ale naopak proděláte. Stačí nepozornost při čtení smluvních podmínek a často i nevědomost, že se změnou dodavatele souhlasíte. A právě toho využívá stále více podomních prodejců, kterým nejde o vaši úsporu, ale provizi z podepsané smlouvy. Málokdo však ví, že ani podpis neznamená úvazek na několik let. Proti nekorektnímu jednání se lze účinně bránit a my vám prozradíme, jak na to.

Víte, co podepisujete?

Podomní prodejci zkoušejí nejrůznější praktiky a někteří jdou dokonce tak daleko, že potenciálním zákazníkům lžou do očí. Údajná nižší cena elektřiny není jediným způsobem, kterým si klestí cestu k provizím. Případy, kdy se prezentovali jako zaměstnanci společnosti ČEZ a argumentovali, že gigant zrušil firmu Prodej, nejsou ojedinělé. A to je jen jedna ze lží, kterými se „obchodníci“ snaží nalákat nové zákazníky, kteří často netuší, co podepisují. Nejeden z podvedených klientů neskrýval údiv, když mu několik dní po podpisu „nějakých“ dokumentů volal pracovník zákaznické linky nového dodavatele. O přechodu během návštěvy podomního prodejce samozřejmě nepadla ani řeč. Pokud jste se v obdobné situaci octli i vy a ať už jste přechod k novému dodavateli podepsali vědmě, nebo s příslibem úspory, která se nakonec nekonala, máte podle občanského zákoníku od smlouvy možnost do 30 dní odstoupit. Jednoduše pošlete oznámení od odstoupení a k přechodu k jinému dodavateli nedojde.

Nechte si zdarma poradit od odborníků

Neumíte-li v administrativních záležitostech chodit, nebo si jen nejste jistí, zda stresovou situaci zvládnete vyřešit, obraťte se na Energetickou poradnu, která vám s odstoupením zdarma pomůže a v případě vašeho zájmu doporučí dodavatele, u kterého opravdu ušetříte. V čele poradny stojí odborníci, kteří se v oboru energií pohybují řadu let a pomohli mnoha klientům, kteří si s odstoupením od smlouvy nevěděli rady. Další informace o tom jak na odstoupení smlouvy s dodavatelem a jak se bránit klamavým nabídkám, najdete na www.energetickaporadna.cz.