Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Oklamal vás podomní prodejce a podepsali jste smlouvu o přechodu k jinému dodavateli? Můžete od ní odstoupit!

Ceny energií se neustále mění a na základě částečné liberalizaci trhu mají všichni odběratelé (tedy i vy) šanci změnit dodavatele. Změna může být výhodná a vyberete-li si uváženě, ušetříte nezanedbatelnou částku. V případě zbrklého podpisu smlouvy však nejenže neušetříte, ale naopak proděláte. Stačí nepozornost při čtení smluvních podmínek a často i nevědomost, že se změnou dodavatele souhlasíte. A právě toho využívá stále více podomních prodejců, kterým nejde o vaši úsporu, ale provizi z podepsané smlouvy. Málokdo však ví, že ani podpis neznamená úvazek na několik let. Proti nekorektnímu jednání se lze účinně bránit a my vám prozradíme, jak na to.

Víte, co podepisujete?

Podomní prodejci zkoušejí nejrůznější praktiky a někteří jdou dokonce tak daleko, že potenciálním zákazníkům lžou do očí. Údajná nižší cena elektřiny není jediným způsobem, kterým si klestí cestu k provizím. Případy, kdy se prezentovali jako zaměstnanci společnosti ČEZ a argumentovali, že gigant zrušil firmu Prodej, nejsou ojedinělé. A to je jen jedna ze lží, kterými se „obchodníci“ snaží nalákat nové zákazníky, kteří často netuší, co podepisují. Nejeden z podvedených klientů neskrýval údiv, když mu několik dní po podpisu „nějakých“ dokumentů volal pracovník zákaznické linky nového dodavatele. O přechodu během návštěvy podomního prodejce samozřejmě nepadla ani řeč.

Pokud jste se v obdobné situaci octli i vy a ať už jste přechod k novému dodavateli podepsali vědmě, nebo s příslibem úspory, která se nakonec nekonala, máte podle občanského zákoníku od smlouvy možnost do 30 dní odstoupit. Jednoduše pošlete oznámení od odstoupení a k přechodu k jinému dodavateli nedojde.

Nechte si zdarma poradit od odborníků

Neumíte-li v administrativních záležitostech chodit, nebo si jen nejste jistí, zda stresovou situaci zvládnete vyřešit, obraťte se na Energetickou poradnu, která vám s odstoupením zdarma pomůže a v případě vašeho zájmu doporučí dodavatele, u kterého opravdu ušetříte. V čele poradny stojí odborníci, kteří se v oboru energií pohybují řadu let a pomohli mnoha klientům, kteří si s odstoupením od smlouvy nevěděli rady. Další informace o tom jak na odstoupení smlouvy s dodavatelem a jak se bránit klamavým nabídkám, najdete na www.energetickaporadna.cz.