Udělejte si čas pro sebe, práci zvládne myčka

Udělejte si čas pro sebe, práci zvládne myčka

Umývání nádobí nepatří mezi oblíbené činnosti. Není proto divu, že první myčky na nádobí vznikaly už v polovině devatenáctého století. Z počátku se sice poháněly klikou, ale i tak s nimi bylo mytí nádobí o něco snadnější. Na konci století pak přišly myčky poháněné motorem. Od té doby se tento skvělý vynález samozřejmě zdokonalil. Dnešní myčky šetří vodu, peníze, myjí rychle a efektivně. Kdo ji doma ještě nemá, měl by to rychle napravit.

Myčka na nádobí je skvělý pomocník. Na začátku sice vyžaduje větší investici, postupně se ale peníze vrátí a po čase začnete díky myčce šetřit. Mytím nádobí v myčce spotřebujete mnohem méně vody, než byste spotřebovali ručním mytím. Díky tomu šetříte nemalé peníze a také ulevujete přírodě. Vodou se přece nesmí plýtvat, o tom slýcháte už od mala. Spořit také budete na čistícím prostředku. Přestože krabice plná tablet do myčky stojí docela dost, oproti saponátu ušetříte. Ten se totiž spotřebovává mnohem rychleji.

Hlavní důvod, proč se lidé nechávají zlákat ke koupi myčky, je jednoznačně snaha ušetřit čas a zbavit se nekonečného postávání nad dřezem. Mytí nádobí je snad ta nejméně oblíbená „domácí povinnost“. Jen si to představte: Kdo má myčku, spustí po obědě příslušný program, uvaří si kávu, lehne si s knížkou nebo pustí televizi a až přijde čas, nádobí jen uklidí. Kdo myčku nemá, ujímá se houbičky a místo odpočinku pracuje. Kterou variantu si zvolíte?

Čas, který vám myčka ušetří, můžete trávit mnohem smysluplněji a příjemněji. Týdně tak získáte i několik hodin navíc. Je to velká příležitost věnovat se více sama sobě nebo rodině. Odpočívejte, hrajte si s dětmi, choďte na procházky, vzdělávejte se. Pomocnice myčka vám to všechno umožní.

Nejste si úplně jistá, kam myčku umístit? Nejlepší je uvést myčku do provozu společně s celkovou rekonstrukcí kuchyně. Vestavěná myčka totiž vypadá nejlépe – vlastně ani nemusí být vidět, obvykle elegantně splývá s kuchyňskou linkou. Dvířka vypadají stejně jako všechna ostatní, na myčce pokračuje pracovní plocha. Druhou možností je samozřejmě volně stojící myčka, záleží na vás, pro kterou z variant se rozhodnete. V obou případech máte na výběr ze široké nabídky myček různých značek.

Oblíbené jsou myčky Electrolux. Jejich provoz je ekologicky i ekonomicky výhodný – spadají do kategorie A+ a výše. Vybírat můžete z mnoha velikostí, na své si přijdou početné rodiny i osamělé svobodné duše. K dispozici jsou jak vestavěné myčky, tak volně stojící. Zvládají různé mycí programy, přizpůsobí se vašim aktuálním požadavkům. Velkou výhodou je odložený start: Myčka může začít mýt tak, aby na vás po práci čekalo čerstvě umyté nádobí.

Šetřete čas a pořiďte si myčku. Její pomoc je opravdu nedocenitelná.

Publikováno: 26. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam