Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Plastová okna a dveře – jediný efektivní způsob, jak reálně ušetřit za teplo

Letošní zima je u konce a všichni, kteří se již nemohli dočkat, až nebudou nuceni neustále kontrolovat termostat, mají o čem přemýšlet. Patříte-li k těm, kteří se hrozí doplatku za teplo, měli byste s tím něco do budoucna udělat. Nebylo by lepší onu částku investovat do něčeho příjemnějšího? Způsobů, jak redukovat náklady za teplo je hned několik. Jednou z možností je změnit dodavatele elektřiny nebo plynu a za několik ušetřených tisíc nakoupit kvalitní svetry pro celou rodinu. Ty vám snad pomohou přežít nejkrutější mrazy. Chcete-li ušetřit podstatně větší částku, zabraňte teplu v úniku.

Ne nadarmo se říká, že kdo chce vydělat (v našem případě pak ušetřit), musí investovat. Jednou z nejefektivnějších investic vůbec jsou plastová okna a plastové dveře. Statistiky hovoří jasně – okenními a dveřními otvory uniká až 40 % tepla a jedinou možností, jak tepelné ztráty redukovat, je sáhnout po moderních okenních a dveřních systémech.

Kvalitní plastová okna sníží úniky tepla na minimum a ročně vám ušetří až desítky tisíc korun. Další výhodou plastových oken a dveří je jejich estetická funkce. I starší nemovitost obratem promění k nepoznání a dodají ji úplně jiný charakter. Jsou k mání v mnoha barevných provedeních a celé řadě dekorů, které věrně imitují dřevo. Po plastových oknech tak můžete sáhnout i v případě, je-li vaše bydlení v bezprostředním kontaktu s přírodou. Vhodně vybraný dekor nijak nenaruší okolní kolorit a stavbu bude nadále vypadat jako jeho přirozená součást.

Nesnažte se ušetřit na nesprávném místě

Plastová okna, ale i vchodové dveře bývají spojeny s poměrně vysokou vstupní investicí. Právě ta svádí k výběru levných, ale méně kvalitních výrobků, které pochází především z Polska. Nechcete-li za několik let okna měnit, raději se jim vyhněte obloukem. Nejenže nezabrání úniku tepla tak, jako kvalitní výrobky, ale navíc se často velmi rychle opoužívají. Nekvalitní povrchová úprava zase vede ke žloutnutí a blednutí.

Česká kvalita a německá spolehlivost

Mnohem lepší volbou jsou výrobky renomované české společnosti Bohemia Plast Group s.r.o., která se výrobou plastových oken a dveří zabývá od roku 1995. Nabízí bohatý sortiment výrobků, na které poskytuje desetiletou záruku. Okna i dveře vyrábí z prvotřídních německých profilů VEKA, která patří mezi absolutní špičku v oboru. Samozřejmostí jsou rozličné typy skel, při čemž nechybí ani izolační trojsklo, bezpečnostní sklo či speciální protihluková nebo protisluneční varianta. Produkty si můžete prohlédnout na webu bohemiaplast.cz, kde najdete také fotogalerii již realizovaných projektů. Bohemia Plast Group poskytuje kompletní servis od výroby až po samotnou montáž a nenabízí jen dveře a plastová okna Praha, ale i pro celý středočeský region.