Posuvné dveře přináší úsporu místa a vnáší do interiéru harmonii

Posuvné dveře přináší úsporu místa a vnáší do interiéru harmonii

Nákup interiérových dveří většina lidí odkládá až na poslední místo. V rámci zařizování domácnosti jsou obvykle přednější úplně jiné věci. Ovšem ve skutečnosti jsou dveře mnohem důležitější, neboť se velkou měrou podílí na estetickém dojmu daného interiéru. A navíc ovlivňují i celkový komfort bydlení. Pokud si vyberete správně, pozvednete svůj domov na další úroveň.

Nejen do menších místností

Co si počít, když klasické křídlové dveře překáží? Některé místnosti jsou tak malé, že v nich otevřené dveře citelně překáží. Není to praktické ani na užších chodbách, kde lze projít jen v případě, že jsou dveře zavřené. Jak z toho ven? Pokud skutečně řešíte každý centimetr, pak by vaše volba měla padnout na posuvné dveře. Ušetříte si tím spoustu zbytečných starostí, a navíc získáte designový prvek, na který se budete rádi koukat (a ještě raději s ním manipulovat). Pro představu: klasické dveře vyžadují až 2 m2 prostoru, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Posuvné dveře vás nepřipraví o téměř žádné místo. Jsou jako stvořené do menších panelákových bytů a garsonek. Varianty bez prahu si oblíbili také lidé s handicapem a starší osoby, které se doma pohybují na vozíku. Posuvné dveře se samozřejmě hodí i do prostorných interiérů. Zde je však použití především otázkou vkusu.

Jakou variantu zvolit?

Posuvné dveře se vyrábí v různých provedeních. Budete si moct vybrat mezi variantou s kolejnicemi a posuvnými dveřmi do pouzdra. Výhodou kolejnicového řešení je jednodušší a rychlejší montáž, dveře do pouzdra však vypadají elegantněji. Nevadí-li vám nezbytné stavební úpravy, pak vám v pořízení pouzdra nic nebrání. Jak vypadají posuvné dveře v praxi, najdete u specializovaného prodejce na https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/. Značka Erkado patří k tomu nejlepšímu na českém trhu.

Publikováno: 03. 02. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: posuvné dveře | posuvné dveře erkado