Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Na změnu jídelníčku není pozdě a to platí nejen o tom lidském, ale i zvířecím. Jestlipak váš čtyřnohý kamarád dostává skutečně kvalitní stravu, která mu zajistí adekvátní přísun živin a ve finále skvělou kondici? Pokud si s psím jídelníčkem nevíte rady, nezoufejte – připravili jsme pro vás několik zásadních doporučení, kterých byste se měli držet. Alfou a omegou je kvalitní strava s obsahem všech důležitých látek. Ty bohužel v nejlevnějších granulích nenajdete, nicméně netřeba zoufat. I v cenově dostupné krmivo může být zdravé, bohaté na živiny a z kvalitních surovin. Nevíte-li si rady s výběrem konkrétní značky, zeptejte se svého veterináře nebo známého chovatele.

Z čeho se může skládat psí jídelníček?

Krmivo je přeci jen trochu obecný pojem, buďme proto konkrétnější. Vašemu mazlíkovi můžete dávat suché krmivo (granule), konzervy a v neposlední řadě nejrůznější kapsičky a pamlsky. U psích dobrůtek ale buďte obezřetní a dodržujte denní doporučenou dávku. Bývá uvedena na obalu. Prémiové granulované krmivo pro psy obsahuje vysoký podíl kvalitního masa a naopak v něm nejsou barviva a chemické konzervanty. Vůbec nejlepší je nabídnout pejskovi vyvážený poměr kvalitních granulí doplněné o neméně kvalitní konzervu.

A co příprava jídla doma?

Další možností je připravit pejskovi jídlo doma, ale v rozhodně by se nemělo jednat o směsici zbytků lidského jídla. Pes není odpadkový koš a lidská strava by ho mohla v extrémním případě i zabít. Rozhodnete-li se zvířeti připravit jídlo doma, budete k tomu potřebovat vhodné suroviny a v neposlední řadě spoustu času.

Na co si dát pozor?

Při výběru krmiva záleží především na věku psa, míře jeho pohybové aktivity a zdravotním stavu. Počítejte také s tím, že pes bude konzumovat jen to, co mu chutná, takže možná vyzkoušíte více prémiových značek, než najdete tu „pravou“. Psovi podávejte doporučené množství a snažte se mu nastavit pravidelný režim. Brzy si na něj zvykne.

Publikováno: 07. 01. 2015

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam

Tagy: Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa