Přehřívání iPhone: Co dělat, když se váš smartphone začne vařit ve vlastní šťávě?

Přehřívání iPhone: Co dělat, když se váš smartphone začne vařit ve vlastní šťávě?

Nikdy neříkejte nikdy. Aneb i vám se mohou přihodit situace, které jste si nikdy nepřipouštěli. Ačkoliv svůj iPhone chráníte jako oko v hlavě, můře se stát, že se vám ho nepodaří udržet v potřebné teplotě. Ale co si v nepříjemné situaci, kdy se zařízení začne přehřívat, počít? Přehřívání iPhonu, potažmo všech zařízení iOS, patří k poměrně častým problémům, ale naštěstí ho lze vyřešit vlastními silami. Měli byste vědět, že výrobce doporučuje používat zařízení v prostředí s teplotou 0 – 35 °C, jinak hrozí, že se začne „chovat jinak“. V praxi se používání iPhonu v prostředí o teplotě mimo doporučený provozní rozsah projevuje zkrácením životnosti baterie, případně se vypne. Jakmile ho přenesete do prostředí s optimální teplotou, kapacita baterie by se měla vrátit na původní hodnotu. Ovšem pozor: dlouhodobé působení horkého prostředí (nad cca 45 °C) můře baterii poškodit trvale a pak nezbude, než kontaktovat iPhone servis. Proto byste neměli smartphone nechávat v rozpáleném zaparkovaném autě a vystavovat ho na delší dobu přímému slunci

Kdy ještě může dojít k přehřátí iPhonu?

Zařízení se může zahřívat i při běžném používání, nabíjení, procesu obnovy ze zálohy, počátečním nastavování, ale také při indexaci či analýze dat a při používání výkonově náročných aplikací. V těchto případech nemusíte propadat panice – je to zcela normální jev a po ukončení dané činnosti iPhone vychladne.

Co s přehřátým iPhonem?

Zařízení je konstruováno tak, aby překročení vnitřní teploty automaticky regulovalo. Může se stát, že se zpomalí či zcela zastaví nabíjení, ztmavne či zčerná displej, dočasně se vypne blesk fotoaparátu nebo klesne výkon funkcí a aplikací. V případě překročení hraniční teploty se vám na iPhonu zobrazí upozornění. Pak vám nezbude, než zařízení přesunout do chladnějšího prostředí. Ale co když vám žádné z výše uvedených opatření nepomůže a smartphone se po přehřátí začne chovat podivně, případně nebude fungovat vůbec? Pak je jediným možným řešením oprava iPhone. Například u iDirection.cz, kde si rychle a za dobrou cenu poradí se všemi druhy závad.

Publikováno: 26. 11. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: přehřívání iphone