Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Podnikání

Skartace je důležitá. Ale proč vlastně?

Termín „skartace“ vám jistě není neznámý. Především pak v případě, že se čas od času potřebujete zbavit nějakých dokumentů. Jde tedy o cílenou likvidaci tištěných dokumentů, ale také citlivých dat, která jsou uložena na elektronických nosičích. Spousta firem však skartaci podceňuje a dokumentů se zbavuje rizikovým způsobem (např. vhozením do kontejneru) a hrozí, že se jich zmocní nepovolaná osoba, které důvěrné informace a citlivé údaje zneužije. Data, která jste již nadále nehodlali využívat, se mohou náramně hodit konkurenci nebo podvodníkům, kteří pro ně využití najdou.

Informace, které již nepotřebujete, může zneužít někdo jiný

Představte si, že se někdo dostane k osobním údajům od vašich klientů nebo vašim strategickým plánům a návrhům . Velmi nepříjemná může být také ztráta dat, která se netýkají přímo vaší firmy. Co když se vaši zákazníci v důsledku nezodpovědného zacházení s jejich osobními údaji stanou obětí nevyžádané pošty? Tomu lze přitom velmi jednoduše předejít – skartací. Je mnohem lepší skartovat veškeré dokumenty a to i ty, u kterých si nejste jistí, zda skutečně obsahují důvěrné informace. V dnešní době se nevyplácí riskovat…

V současnosti využívají služeb skartace menší i větší firmy a instituce. Data se neustále hromadí a poté, co vyprší doba nezbytná pro archivaci, není důvod pro jejich další uchovávání. Velmi důležitá je zejména skartace bankovních dokladů a dokumentů na poštách a jiných úřadech, ale potřebu po likvidaci mají i malé firmy.

Jak se efektivně zbavit dokumentů a dat?

Potřebujete-li se zbavit menšího množství tištěných dokumentů, zřejmě využijete kancelářskou skartovačku. V případě většího množství materiálů je ale tato metoda příliš pomalá a neefektivní. Optimálním řešením je profesionální skartace firmou, která se na likvidaci dokumentů specializuje. To samé platí také o likvidaci dat, která jsou uložena na elektronických nosičích. CD, DVD, hardisky – nestačí, když z nich data vymažete. Na nosičích zůstanou až do doby, než je nahradí nová data.

Spoustu dalších informací ohledně skartování, ale také archivací dat najdete na [highlight background=““ color=““]www.skartacedokumentuadat.cz[/highlight].