Připravte si jarní smoothie plné energie

Připravte si jarní smoothie plné energie

Doplňte potřebnou energii a zvládněte jarní únavu, která nás mnohdy po zimě dokáže nepříjemně potrápit. Kromě dostatečného spánku a odpočinku zkuste také odlehčit svůj jídelníček. Zařaďte denně alespoň jedno zdravé smoothie, inspirujte se podle ověřených receptů.

Banánové smoothie

Mezi nejchutnější smoothie patří banánové. Stačí, když dáte do mixéru jeden banán, dvě lžíce ovesných vloček a můžete přidat i lžíci slunečnicových semínek. Poté přidejte kokosové mléko a lžíci kakaa. Pomocí smoothie mixéru s nádobami RM-1000 G vymíchejte v hladkou směs a podávejte vychlazené. Kokosové mléko můžete nahradit i jiným rostlinným. Případně s klasickým, pro lepší chuť zvolte plnotučné mléko.

Jahodové smoothie

Podobné oblibě se těší i jahodové smoothie. Když k němu přidáte kiwi, získáte osvěžující a velmi ojedinělou chuť. Do mixéru tedy vložte zhruba 300 g jahody, 2 kousky kiwi a zalijte studenou vodou. Můžete použít i jemně perlivou. Přidejte lžičku limetkové nebo citrónové šťávy. Rozmixujte a podávejte opět vychlazené, případně s pár kostkami ledu.

Smoothie se zeleninou

Někomu se může zdát rajčatové smoothie něčím, co nebude chutné, opak je ale pravdou. Do mixéru dejte 2 hrnky pokrájených rajčat, přidejte jablečnou šťávu, půl hrnku nakrájené mrkve a trochu pálivé omáčky. Rozmixujte a popíjejte během dne. Rajčata jsou velmi zdravou potravinou, která posiluje srdce a dokonce obsahuje látku, která zlepšuje náladu.

Zelená síla

O zelených potravinách se říká, že patří mezi superpotraviny. Posilují imunitu, obsahují velké množství vitamínu C a kladně ovlivňují psychický i fyzický stav. Vyzkoušejte zelené smoothie, kdy potřebujete 1 větší pomeranč, 2 kousky kiwi a hrst baby špenátu. Do multifunkčního mixéru RM-800 B přidejte také lžičku agáve sirupu, případně jednu lžící zeleného ječmene.

Exotická směs

Pro ty, které mají rádi exotické chutě a chtějí zkusit něco nového, je ideální čas na recept z karamboly a manga. Oba tyto kousky ovoce vložte do smoothie mixéru RM-500 blue, přidejte vodu a rozmixujte. Můžete přidat i pár kostek ananasu, případně ananasem smoothie dozdobit. Podávejte s ledem a máte osvěžující a zdravý drink.

Publikováno: 29. 02. 2020

Kategorie: Strava

Autor: Adam