Přírodní kámen je působivý prvek uvnitř i venku

Přírodní kámen je působivý prvek uvnitř i venku

Každé bydlení může vypadat ještě o něco lépe. Ale jak umocnit současnou estetiku, aby byla v souladu s nejnovějšími trendy? Pokud vám jde originální vzhled s příchutí exkluzivity a nadčasovosti, budou se vám zamlouvat možnosti přírodního kamene. Právě ten patří k nejoblíbenějším interiérovým i exteriérovým prvkům posledních let a jeho popularita bude strmě stoupat i nadále.

Vlastnosti i krása přírodního kamene jsou pozoruhodné

Proč jsou kamenné obklady k vidění na stále větším počtu rodinných domů – a proč se podobnému zájmu těší také kamenná dlažba, ačkoliv jsou k dostání levnější alternativy? Odpovědí je líbivý vzhled, ale také praktické vlastnosti. Přírodní kámen je velmi pevný a chlubí se stálými mechanickými vlastnostmi. Je otěruvzdorný, stálobarevný, odolný vůči mrazu i teplotním výkyvům – a navíc má minimální nasákavost. Ať už se jím obklopíte doma, nebo na zahradě, nebudete investice litovat ani po letech.

Kde všude přírodní kámen využijete?

Možnosti využití prvků z přírodního kamene jsou velmi pestré. V rámci zahradní architektury a interiérového designu je největší zájem o obkladový kámen – v podobě deskovin bývá k vidění na kuchyňské lince či koupelnovém nábytku. Objevuje se také na parapetech, dlažbě, dlaždicích, pracovních deskách a samostatně – jako kameny do zahrady. Ve venkovním prostředí se uplatňuje i na fasádě, chodnících a plotech. Zapomenout bychom neměli ani na neméně populární umyvadlové desky, obklady krbů a van, schodišť a dalších míst, které díky přírodnímu kameni působí ještě o něco lépe než ve standardním provedení.

Jaké druhy přírodního kamene a kde je koupit online?

Zatímco na zahradě mívají úspěch křemen, břidlice a pískovec, v interiéru jsou jako doma mramor a žula. Vždy je však vhodné posoudit vlastnosti konkrétního druhu a ujistit se, že jsou v souladu s konkrétní aplikací. A abychom nezapomněli, prodej přírodního kamene nabízí specialista Biro-D, a to nejen na pobočkách, ale i v e-shopu na biro-d.cz.

Publikováno: 19. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam