Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Přitáhněte pozornost zákazníků harmonickou hrou vodních živlů

Voda je živel, který lidstvo fascinuje od nepaměti. Může mít mnoho podob a zatímco poklidná hladina jezera, na kterém se zrcadlí západ Slunce, dokáže uklidnit naši mysl, rozbouřené vlny v nás naopak vzbuzují emoce. Voda však může být i hravá, přitahovat pozornost a přispět k pohodové atmosféře. A přesně k tomu slouží fontány, kašny a vodotrysky, které byly kdysi symbolem luxusu a to zejména ve Středomoří, kde bylo komplikované i prosté zásobování vodou. V našich končinách byly kašny až do 16. století často jediným zdrojem pitné vody a až poté začaly plnit i estetickou funkci. Neméně populární jsou dnes, kdy dotváří kolorit obchodních center, parků, zahrad a hotelů.

Fontány a kašny jsou oázou každého náměstí a hojně navštěvovanou turistickou atrakcí. Vzpomeňte si na nádherné fontány v Římě, nebo pražskou Zpívající a Křižíkovu fontánu. Na kolemjdoucí působí jako magnet a jen málokde se u nich nezastaví, aby se pokochal pohledem na překrásné vodní kompozice. Svébytnou kategorií jsou vodotrysky, které místu propůjčí unikátní charakter.

Zkuste si na chvíli představit, že by i vaši zákazníci měli možnost shlédnout energickou hru vodního živlu a zapomeňte na chvíli na fontány jakožto na architektonický prvek. Z psychologického hlediska jde o efektivní způsob, jak kolemjdoucí zaujmout a přimět je, aby se opět vrátili. A právě proto je na denním pořádku přítomnost vodních děl v obchodních centrech a dalších místech, kde je důležité zapůsobit na potencionální klienty a přivodit jim pozitivní myšlení. Dalším důvodem je samozřejmě prestiž. Fontány s vodotrysky jsou dodnes brány jako něco netradičního a prestižního a jsou spojeny s úspěchem.

Realizací fontán, kašen a vodotrysků se dlouhodobě zabývá také Jan Kuneš. Mimo statických fontány nabízí i využití stávající vodní plochy, do které se zakomponují takzvané plovoucí fontány. Zajímavého výsledku lze dosáhnout také využitím trysek a světelných efektů, které dají tryskající vodě nový rozměr. Pestrý je i výběr materiálů a je jen na vás, zda zvolíte originální keramickou nebo kamennou fontánu. Fotogalerie a další informace najdete na www.fontany-jezirka.cz.

Fontána