Proč jezdit méně autem a více na kole?

Proč jezdit méně autem a více na kole?

Co přesně děláte pro své zdraví? Podobnou otázku možná slýcháte až příliš často, ale dokážete na ni odpovědět? K nejhorším „zabijákům“ moderní doby patří stres a nedostatek pohybu. To druhé však můžete minimalizovat – například tak, že budete mnohem méně jezdit autem a pořídíte si kolo. Jak je to dlouho, co jste naposledy pořádně šlápli do pedálů? Třeba vás od cyklistiky odradil špatný technický stav zastaralého bicyklu, který vám dělal společnost již od dětských let. Nadešel čas, abyste si pořídili nový kousek a opět se dostali do formy!

Jak jízda na kole ovlivňuje zdraví?

Důvodů, které by vás měly přimět k pořízení nového kola, je nespočet. Cyklistika má pozitivní dopad na zdraví, a to především v souvislosti s lepším fungováním trávícího traktu. Zlepšuje celkovou kondici, posiluje imunitu, minimalizuje riziko obezity, vzniku cukrovky a podle odborníků také některých druhů rakoviny. Experti ze Stanford University School of Medicine zjistili, že pouhých 20 – 30 minut jízdy denně vede k výraznému zmírnění projevů nespavosti. Může za to pohyb venku a jeho vliv na spánkový rytmus. Stejné vědecké pracoviště došlo k závěru, že cyklisté vypadají mladší, než ve skutečnosti jsou. Pohybem dochází k prokrvení tkání, do kůže proniká mnohem více živin a kyslíku, čímž se stává odolnější vůči ultrafialovému záření a dochází i ke zrachlení její reparační schopnosti.

Kam pro špičkové kolo?

Mohli bychom pokračovat dále, protože cyklistika ovlivňuje zdraví i v jiných ohledech. Raději vám ale prozradíme, kde seženete špičkový bicykl, který vás okamžitě vtáhne do světa cyklistiky. Českobudějovický Obchod Spectrumbike nabízí značky jako jsou kola Specialized, S-Works a nově i BMC. Prodejce zajišťuje také servis a další služby. Prodejce vám s výběrem kola ochotně poradí a doporučí vám vhodný model. Ať už máte zájem o horskou, silniční nebo crossovou verzi, neodejdete s prázdnou. Kola České Budějovice jsou skladem a to samé platí také o veškerém potřebném příslušenství. Na kole S-Works, BMC nebo Specialized České Budějovice dostanou vaše budoucí cyklistické zážitky úplně nový rozměr. Šlápnete do toho?

Publikováno: 10. 10. 2016

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: kola České Budějovice | kola specialized