Jaká vlasová kosmetika by se měla používat při umývání vlasů?

Jaká vlasová kosmetika by se měla používat při umývání vlasů?

Pokud toužíte po skutečně krásných vlasech, nezbyde vám než jim věnovat péči. Šampon v tomto případě nestačí, budete potřebovat i další pečující a stylingové přípravky. Ani ti, kdo si netouží pěstovat vlasy po pás, by se však neměli obejít s pouhým šamponem. V posledních letech jsou velkým trendem tuhé šampony, mluví se i o takových extrémech jako vůbec při umývání vlasů šampon nepoužívat, prý postačí jenom voda, případně pouze kondicionér. Můžete to vyzkoušet, ovšem vlasy po umývání vodou nevypadají zrovna svěže. Možná by pomohlo vytrvat a po pár měsících by si na to zvykly, ale kdo z nás si může dovolit chodit několik měsíců s mastnou hlavou? Šampony nejsou na škodu, když si dokážete vybrat ty správné.

Kupte si přírodní šampon bez sulfátů

Základem je kvalitní vlasová kosmetika, tedy taková, která je spíše přírodního původu. Naučte se číst etikety a vybírejte si takové šampony, jež neobsahují parabeny a sulfáty. Ty jsou ve složení často označeny jako SLS (Sodium Lauryl Sulfate) nebo SLES (Sodium Laureth Sulfate). Výrobci je využívají kvůli pěnění, ve skutečnosti ale dráždí kůži, oči a ničí ochrannou bariéru pokožky. Parabeny se používají za účelem prodloužení trvanlivosti, jenže mají v těle podobné účinky jako ženský hormon, ovlivňují některé procesy. Kosmetika bez parabenů a sulfátů nemusí být dražší. Některé značky se snaží lákat na přírodní složení a vysokou cenu, v drogeriích ovšem objevíte i levnější vlasovou kosmetiku.

Vždy používejte šampon i kondicionér

Dále se naučte při každém umývání vlasů používat jak šampon, tak kondicionér. Šampon totiž vlas otevře, aby z něj mohl odstranit veškeré nečistoty. Kondicionér ho pak zase uzavře, aby byl hladký. Čas od času je vhodné zařadit také nějakou vlasovou masku nebo sprejový kondicionér podle toho, co vám více vyhovuje, a podle typu vlasů. Některým chybí hydratace, jiným protein atd.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam