Proč jsou telefony Xiaomi tak levné a další zajímavosti o této značce

Proč jsou telefony Xiaomi tak levné a další zajímavosti o této značce

Firma Xiaomi vznikla v Číně v roce 2010, na trhu s mobilními telefony je tedy velmi mladým hráčem, ovšem dost úspěšným. Své první zařízení (Xiaomi MI3) představila v Indii v roce 2014. Nejdříve se lidé tomuto čínskému telefonu smáli. Dnes jejich popularita po celém světě stoupá. Přemýšlíte i vy o telefonu značky Xiaomi? Dobrá volba! Mobilní telefony Xiaomi totiž nejsou jen nějaký levný kus čínské elektroniky. Fungují, jsou odolné a nabité špičkovým vybavením. Není divu, že šlapou na paty gigantům, jako je Apple, Samsung a Huawei.

I vlajkové lodě jsou levné

Xiaomi nenabízí telefony pro vyšší třídu, od toho tu jsou jiní. Mezi zákazníky boduje raději přijatelnými cenovkami, a to i u svých vlajkových lodí. Jak je tohle možné? Viděli jste někdy v televizi reklamu na Xiaomi? Nebo jejich obrovský billboard? Značka neutrácí zbytečné peníze za reklamy. Reklamu jí dělají její vynikající zařízení a sami spokojení zákazníci. I díky tomu si pak mohou dovolit nabídnout nízkou cenovku. Důvodem přijatelné ceny tedy rozhodně nejsou nekvalitní součástky. Ba naopak, všimli jste si někdy, že zatímco levní výrobci používají procesory MediaTek, Xiaomi osazuje kvalitnější Snapdragony?

MIUI se lidem líbí

Xiaomi je známé i svou úpravou operačního systému Android nazvanou MIUI. Není tajemstvím, že se dost podobá systému iOS, jejž využívají telefony iPhone. MIUI je elegantní, čisté, vysoce přizpůsobitelné, rychlé, bezpečné a pravidelně vylepšované. Uživatelé na něj pějí ódy. Xiaomi (MIUI) navíc přichází jen s několika málo předinstalovanými aplikacemi (poznámky, hudební přehrávač nebo internetový prohlížeč). Nemusíte tedy hned po koupi odinstalovávat kolikrát i desítky zbytečných aplikací, které vám výrobce předpřipravil, nebo spíš vnutil. A jaký telefon Xiaomi si tedy koupit? Aktuálně například Mi Note 10, Mi 10 Pro, Black Shark 3, Redmi Note 9S, Mi 9T Pro, Mi Mix 3 – možností je opravdu hodně. A pro každého.

Publikováno: 31. 07. 2020

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam