Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jak správně vybrat pracovní rukavice?

V mnoha oborech jsou kvalitní ochranné pracovní pomůcky nutností. Ať už jde o stavebnictví, strojírenství nebo třeba chemický či potravinářský průmysl, pracovníci se neobejdou bez ochranných brýlí, speciálního outfitu a obuvi a dalších pomůcek, které se liší s ohledem na konkrétní činnost. V dnešním manuálu vám poradíme, jak správně vybrat pracovní rukavice tak, aby dlouho vydržely a splnily svou povinnost.

Hlavní roli hraje způsob užití

Než se dáte do shánění, ujasněte si, k jakým činnostem budete pracovní rukavice využívat. Seznamte se s tím, k čemu jsou jednotlivé typy určeny a v jakých podmínkách je lze použít. Některé činnosti vyžadují rukavice ze specifických materiálů s případnými certifikacemi apod. Výrobce či prodejce by vám měl na požádání sdělit veškeré informace.

Typy pracovních rukavic

Trh s ochrannými pomůckami je velmi pestrý a narazíte v něm na obrovskou nabídku pracovních rukavic. Mezi nejpoužívanější typy pracovních rukavic patří jednorázové, úklidové, kombinované, textilní a kožené rukavice. Pro specifická odvětví jsou určeny např. protipořezové, antivibrační, dielektrické, kovové, neoprénové a chemicky odolné rukavice.

Na co si dát při výběru pozor?

Znáte-li účel, ke kterému by měly rukavice sloužit, můžete se pustit do výběru konkrétního modelu. Klaďte důraz na materiál vnějšího povrchu, ale také vnitřní strany. Rozhodnete-li se pro kůži, zaměřte se na prodyšnost a odolnost proti oděru. Mezi nejodolnější typy kůže patří štípenka hovězí useň. Oproti tomu vepřová useň je prodyšnější a měkčí.

Velmi důležitá je i správná velikost. Účelem pracovních rukavic je ochránit ruce, ale zároveň by neměly omezovat přirozený pohyb. Musí přiléhat k prstům i dlaním a přesně sedět v prostorách mezi prsty. V místě špiček prstů by měl být volný prostor.

Kde sehnat kvalitní pracovní rukavice za super cenu?

Nyní již víte, jak pracovní rukavice vybrat (resp. na co se zaměřit při výběru) a otázkou je, kde nakupovat. Preferujete-li pohodlný nákup z domova, zkuste to u slovenského prodejce Bestafe. V e-shopu (obchod.bestafe.sk) najdete všechny výše zmíněné typy pracovních rukavic (jak základní, tak se specifickými vlastnostmi), ale také pracovní oděvy, obuv a ostatní pomůcky. Školený personál vám ochotně poradí s výběrem a v případě zájmu není problém odlišit vybraný sortiment vlastním logem. Na své si přijdou kutilové i velké firmy.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.