Jak správně vybrat pracovní rukavice?

Jak správně vybrat pracovní rukavice?

V mnoha oborech jsou kvalitní ochranné pracovní pomůcky nutností. Ať už jde o stavebnictví, strojírenství nebo třeba chemický či potravinářský průmysl, pracovníci se neobejdou bez ochranných brýlí, speciálního outfitu a obuvi a dalších pomůcek, které se liší s ohledem na konkrétní činnost. V dnešním manuálu vám poradíme, jak správně vybrat pracovní rukavice tak, aby dlouho vydržely a splnily svou povinnost.

Hlavní roli hraje způsob užití

Než se dáte do shánění, ujasněte si, k jakým činnostem budete pracovní rukavice využívat. Seznamte se s tím, k čemu jsou jednotlivé typy určeny a v jakých podmínkách je lze použít. Některé činnosti vyžadují rukavice ze specifických materiálů s případnými certifikacemi apod. Výrobce či prodejce by vám měl na požádání sdělit veškeré informace.

Typy pracovních rukavic

Trh s ochrannými pomůckami je velmi pestrý a narazíte v něm na obrovskou nabídku pracovních rukavic. Mezi nejpoužívanější typy pracovních rukavic patří jednorázové, úklidové, kombinované, textilní a kožené rukavice. Pro specifická odvětví jsou určeny např. protipořezové, antivibrační, dielektrické, kovové, neoprénové a chemicky odolné rukavice.

Na co si dát při výběru pozor?

Znáte-li účel, ke kterému by měly rukavice sloužit, můžete se pustit do výběru konkrétního modelu. Klaďte důraz na materiál vnějšího povrchu, ale také vnitřní strany. Rozhodnete-li se pro kůži, zaměřte se na prodyšnost a odolnost proti oděru. Mezi nejodolnější typy kůže patří štípenka hovězí useň. Oproti tomu vepřová useň je prodyšnější a měkčí. Velmi důležitá je i správná velikost. Účelem pracovních rukavic je ochránit ruce, ale zároveň by neměly omezovat přirozený pohyb. Musí přiléhat k prstům i dlaním a přesně sedět v prostorách mezi prsty. V místě špiček prstů by měl být volný prostor.

Kde sehnat kvalitní pracovní rukavice za super cenu?

Nyní již víte, jak pracovní rukavice vybrat (resp. na co se zaměřit při výběru) a otázkou je, kde nakupovat. Preferujete-li pohodlný nákup z domova, zkuste to u slovenského prodejce Bestafe. V e-shopu (obchod.bestafe.sk) najdete všechny výše zmíněné typy pracovních rukavic (jak základní, tak se specifickými vlastnostmi), ale také pracovní oděvy, obuv a ostatní pomůcky. Školený personál vám ochotně poradí s výběrem a v případě zájmu není problém odlišit vybraný sortiment vlastním logem. Na své si přijdou kutilové i velké firmy.