Proč topit dřevěnými peletami

Proč topit dřevěnými peletami

Na otázku, čím topit, se nabízejí různé odpovědi. Můžete mít kotel na plyn, elektřinu nebo třeba uhlí. Výhodné a ekologické jsou dřevěné pelety. Vznikají z hoblin a odřezků, zkrátka z odpadu dřevozpracujícího průmyslu. Až budete řešit změnu ve způsobu vytápění, zvažte právě je. Přečtěte si důvody, proč topit dřevěnými peletami.

1. Nevypouštějí do ovzduší CO2 ani jiné škodlivé látky

Určitě si vybavujete, jak „voňavý” vzduch vzniká třeba při topení uhlím. S dřevěnými peletami nic takového nehrozí. Do vzduchu neodcházejí žádné škodlivé emise.

2. Výroba je ekologická

Dřevěné pelety se vyrábějí z odpadu dřevozpracujícího průmyslu. Vznikají z hoblin a odřezků, které by nenašly jiné využití. Příroda je tak zachráněna před zbytečným odpadem.

3. Vytápění je efektivní

K dosažení ideální teploty postačí jen malé množství paliva, pelety mají velmi vysokou výhřevnost.

4. Peněženka bude mít radost

Pelety cena potěší vás i vaši peněženku. Nákup dřevěných peletek není drahá záležitost, navíc jich spotřebujete poměrně malé množství. Investice do nového kotle se vám vrátí velmi brzy. Jedná se tedy nejen o ekologické, ale také ekonomické řešení vytápění. Nejspíše právě proto je topení dřevěnými peletami v České republice stále oblíbenější.

5. Dobře se s nimi manipuluje

Peletky jsou lehké, manipulace s nimi je snadná. Vytápění je tak nenáročná bezproblémová činnost.

6. Snadno se skladují

Nepotřebují nijak speciální podmínky. Jediný nárok na skladovací prostor je ten, aby v něm bylo sucho. Navíc po nich nebudete muset uklízet jako po uhlí.Kde výhodně nakupovat pelety? Širokou nabídku dřevěných pelet najdete v obchodě OptimTop.cz. Jedná se o ryze českou firmu, která se specializuje na nejkvalitnější topiva. V ceně pelet je také doprava až k vám domů. V případě potřeby lze domluvit také koupi na splátky.

Publikováno: 31. 07. 2019

Kategorie: Energie

Autor: Adam