Propadli jste hasičskému sportu? A víte odkud se do ČR dostal?

Propadli jste hasičskému sportu? A víte odkud se do ČR dostal?

Požární neboli hasičský sport je poměrně populární sportovní odvětví, jehož disciplíny odkazují na činnost hasičských jednotek. V České republice je nedílnou součástí tělesné přípravy zaměstnanců hasičských sborů a každoročně se konají mistrovství družstev HZS ČR i SDH.

Z jakých se skládá disciplín?

Hasičský sport se skládá z šesti disciplín: z výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže s hákovým žebříkem, běhu na 100 m s překážkami, dvojboje, štafety na 4 × 100 m s překážkami, štafety dvojic a požárního útoku.

Historie hasičského sportu v ČR v kostce

V České republice se hasičský sport dostal do povědomí v roce 1967, kdy ho sem „přivezl“ bývalý náčelník Hlavní správy požární ochrany ČR Ing. Pavel Stoklásek ze tehdejšího Sovětského svazu. V zemi původu tomuto odvětví hasiči holdovali již od roku 1937. O rok později se český tým hasičů se poprvé zúčastnil mezinárodní soutěže v Leningradě, a navzdory faktu, že tým tvořily narychlo secvičení hasiči z Prahy, získali stříbrnou medaili. V roce 1970 se stal požární sport nedílnou součástí výkonu služby(tzn. odborné fyzické přípravy) hasičů z povolání.

I hasiči potřebují profesionální dresy

Pro někoho, kdo si žádnou z výše uvedených disciplín nikdy nevyzkoušel, se může požární sport jevit jako rekreační aktivita. Ve skutečnosti jde o fyzicky namáhavé odvětví a perfektní výkon je mimo jiné podmíněn i vhodně zvoleným oblečením. Ideální dresy pro hasiče nesmí sportovce omezovat v pohybu, ale naopak by měly být stoprocentně funkční. Pokud pro svůj tým hledáte hasičské dresy prvotřídní kvality a zároveň chcete ostatní oslnit originálním designovým pojetím, vsaďte na týmové oblečení hasiči od českého výrobce DDsport. V nabídce najdete také hasičské tepláky, bundy a doplňky. V případě, že vás tlačí čas na uplatnění dotace pro rok 2018, vám prodejce připraví fakturu do tohoto roku a zboží vyexpeduje později.

Publikováno: 15. 11. 2018

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: hasičské dresy | hasičský sport | požární sport