Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Propadli jste hasičskému sportu? A víte odkud se do ČR dostal?

Požární neboli hasičský sport je poměrně populární sportovní odvětví, jehož disciplíny odkazují na činnost hasičských jednotek. V České republice je nedílnou součástí tělesné přípravy zaměstnanců hasičských sborů a každoročně se konají mistrovství družstev HZS ČR i SDH.

Z jakých se skládá disciplín?

Hasičský sport se skládá z šesti disciplín: z výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže s hákovým žebříkem, běhu na 100 m s překážkami, dvojboje, štafety na 4 × 100 m s překážkami, štafety dvojic a požárního útoku.

Historie hasičského sportu v ČR v kostce

V České republice se hasičský sport dostal do povědomí v roce 1967, kdy ho sem „přivezl“ bývalý náčelník Hlavní správy požární ochrany ČR Ing. Pavel Stoklásek ze tehdejšího Sovětského svazu. V zemi původu tomuto odvětví hasiči holdovali již od roku 1937.

O rok později se český tým hasičů se poprvé zúčastnil mezinárodní soutěže v Leningradě, a navzdory faktu, že tým tvořily narychlo secvičení hasiči z Prahy, získali stříbrnou medaili. V roce 1970 se stal požární sport nedílnou součástí výkonu služby(tzn. odborné fyzické přípravy) hasičů z povolání.

I hasiči potřebují profesionální dresy

Pro někoho, kdo si žádnou z výše uvedených disciplín nikdy nevyzkoušel, se může požární sport jevit jako rekreační aktivita. Ve skutečnosti jde o fyzicky namáhavé odvětví a perfektní výkon je mimo jiné podmíněn i vhodně zvoleným oblečením. Ideální dresy pro hasiče nesmí sportovce omezovat v pohybu, ale naopak by měly být stoprocentně funkční.

Pokud pro svůj tým hledáte hasičské dresy prvotřídní kvality a zároveň chcete ostatní oslnit originálním designovým pojetím, vsaďte na týmové oblečení hasiči od českého výrobce DDsport. V nabídce najdete také hasičské tepláky, bundy a doplňky.

V případě, že vás tlačí čas na uplatnění dotace pro rok 2018, vám prodejce připraví fakturu do tohoto roku a zboží vyexpeduje později.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *