Dlažební kostky na stezku, parkoviště či terasu jsou trvanlivou volbou

Dlažební kostky na stezku, parkoviště či terasu jsou trvanlivou volbou

Jsou jimi zdobena náměstí, chodníky i terasy. Mluvíme o dlažebních kostkách, které jsou oblíbené již léta. Patří mezi nejstarší materiály z kamene, které se využívaly při budování příjezdových cest, parků.

Přemýšlíte nad dlažebními kostkami? Tímto rozhodnutím jistě neprohloupíte. Kostky z přírodního kamene změní exteriér na elegantní a originální místo. Jsou perfektním doplňkem pro oddělení okrasného kamene od trávy. Dlažební kostky jsou předchůdci zámkové dlažby. Přírodní kámen však disponuje takovými vlastnostmi, které nenahradí žádný materiál.

Kamenné kostky mají charakteristickou strukturu, která do exteriéru vnese eleganci a originalitu. Pevnost, tvrdost, trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Toto jsou vlastnosti, kterými kamenné kostky disponují. Kromě toho výborně odolávají změnám počasí, zejména mrazu.

Dlažební kostky můžete i po letech použít na novém místě. Uložit je zvládne i mistr začátečník. Kostky se mohou ukládat do suchého lůžka. Je jen na vás jestli se rozhodnete pro ukládání kostek do řad nebo oblouků. Kostky jsou buď sekané nebo přesně řezané. U druhé varianty je však třeba počítat s vyšším nákladem.

Mezi nejčastější materiály kamenných kostek patří žula a čedič. Žula se řadí mezi kvalitní a odolné materiály. V exteriéru vytvoří příjemné místo k odpočinku či volnočasové aktivity. Žulové kostky vynikají tvrdostí, odolností vůči poškození, barevnou různorodostí. Jsou odolné vůči změnám počasí, kam patří také vysoké mrazy. Díky nim bude vaše zahrada vypadat excelentně.

Čedič vyniká tmavší barvou a jeho struktura je sklovitá. Mezi výhody patří vysoká pevnost a odolnost vůči nízkým a vysokým teplotám. Dlažební kostky oživí parkoviště, stezky terasu a další místa v zahradě. Díky vlastnostem, které odolávají vnějším podmínkám, vám budou sloužit mnoho let.

Publikováno: 06. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam