Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Uncategorized

Recept na delikátní palačinky s malinovým tvarohem

Hledáte recept na palačinky, na kterých si smlsne celá rodina a obratem si řeknou o přídavek? Pak rozhodně vyzkoušejte variantu s malinovým tvarohem, jež patří mezi velmi oblíbené recepty. Garantujeme vám, že se po této lahodné delikatese okamžitě zapráší. Příprava navíc nezabere příliš mnoho času.

Ingredience

Jaké suroviny potřebujete k přípravě palačinek s malinovým tvarohem? Seznam není příliš dlouhý a spoustu položek nakoupíte ve slevě – koukněte se na online leták supermarketu Albert.

K přípravě palačinek jsou zapotřebí:

  • 250 ml polotučného mléka
  • 2 vejce
  • 1 lžíce medu
  • 270 g hladké mouky
  • máslo na smažení
  • špetka soli

Malinový tvaroh vykouzlíte z:

  • 250 g tvarohu
  • 80 g malin + maliny na ozdobu
  • 3 lžíce medu
  • 1 vanilkový lusk

Postup přípravy

Do větší mísy přidejte 250 ml mléka, 2 vejce a lžíci medu. Ingredience důkladně promíchejte a následně do směsi přimíchejte 270 g hladké mouky a špetku soli. Že se vám těsto povedlo poznáte podle toho, že je vláčné a bez hrudek. Než s ním budete dále pracovat, nechte ho chvíli odpočinout.

Klasický způsobem pak rozlívejte krouživým pohybem těsto po částech na pánev a z obou stran osmažte (nezapomeňte pánev vždy potřít menším množstvím másla).

Do další misky vložte 80 g malin. Rozmačkejte je vidličkou a přidejte k nim 250 g tvarohu, 3 lžíce medu a semínka z vanilkového lusku. Poté směs důkladně promíchejte a potřete s ní hotové palačinky. Pro potěchu oka i jazyka je můžete ozdobit čerstvými malinami.

Preferujete zdravější recepty?

V rámci zdravějšího životního stylu vám přijde vhod na palačinky recept s menšími úpravami: můžete například použít špaldovou mouku, odtučněný bio tvaroh (třeba Nature’s Promise Bio z Albertu) a k ozdobení nasekané ořechy s obsahem omega-3 mastných kyselin.

A kdybyste dostali chuť na slanou verzi, může se vám jako náplň hodit rajská omáčka.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *