Sportovní dres jako druhá kůže

Sportovní dres jako druhá kůže

Sportovní dres je mnohem víc než jenom kus praktického oděvu. Je to svým způsobem značka - tak jako rytíři kdysi nosili na štítech erby, má dnes každý sportovec svůj vlastní, často nezaměnitelný dres.

Důležitý pro všechny

Pro sponzora je dres příležitostí ukázat se a propagovat svou značku. Pro fanouška může být pěkným suvenýrem, důkazem věrnosti danému sportovci i možností dát najevo, ke kterému týmu patří. Nic na světě se nevyrovná pocitu, když oblečení do těch vašich barev společně s ostatními fandíte vašemu oblíbenci – a je jedno, jestli se zrovna hraje fotbal nebo jede Tour de France. Pro sportovce samotného může jeho dres představovat osobní příběh, vzpomínku na cestu, po které se ubíral za svým snem. Vždyť většina dnes vysloužilých sportovních hvězd si alespoň jeden dres doma schovává. A konečně je tu i aspekt módní – dávno totiž neplatí, že by sportovní dresy měl být jen záležitostí sportu. Například za těmi olympijskými často stojí zkušení oděvní návrháři a kromě funkčnosti musí být i estetický, dobře reprezentovat danou zemi a celkově uvíznout v paměti.

Pohodlí nade vše

A ještě jednu důležitou podmínku dobrý dres má – měli byste se v něm za všech okolností cítit pohodlně, skutečně jako ve své druhé kůži. Ať už hrajete hokej, volejbal nebo jezdíte na kole, pro podání skvělého výsledku je nezbytně nutné cítit se dobře. Pokud vás sportovní dres škrábe, tlačí nebo naopak padá, nemůžete se na sto procent soustředit a nikdy nepodáte ten nejlepší výkon. Když si ale chcete vybrat ten svůj, který vám bude nejen sedět, ale bude i lahodit oku, bývá to často běh na dlouhou trať. Dnes již naštěstí existují specializovaní výrobci, kteří vám dodají dres takřka na míru, a vy se tak můžete soustředit na podávání skvělých výkonů a především na radost, kterou vám sport přináší.

Publikováno: 26. 12. 2016

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: dresy dd sport | sportovní dresy