Tipy, jak si zjednodušit život a šetřit peníze díky internetu: Půjčky, posílání peněz do zahraničí a SMS zprávy zdarma

Tipy, jak si zjednodušit život a šetřit peníze díky internetu: Půjčky, posílání peněz do zahraničí a SMS zprávy zdarma

Prakticky v každé české domácnosti se dnes najde počítač či notebook s připojením k internetu. A je to právě internetové prostředí, které lze využívat nejen při volných chvílích jako prostředek zábavy, ale také k práci. Dokonce se díky němu dají snadno zajistit různé služby a ušetřit nemalé peníze. Možná vám přijdou vhod následující tipy.

Nejvýhodnější půjčky online

V prostředí internetu se dají sjednat poměrně zajímavé půjčky, aniž byste museli vůbec vycházet z domova. Většinou jde o takzvané krátkodobé půjčky, kdy vám firmy nabízejí finanční obnosy ve spíše nižších hodnotách, zpravidla jde řádově maximálně o pár tisíc korun. Výhodou je, že nejvýhodnější půjčky online nemají takřka žádné omezení. Nemusíte se obávat toho, že vám žádost bude zamítnuta, protože se povětšinou vůbec nehledí na nějaké registry dlužníků a podobná data, kvůli nimž jsou často nedostupné klasické půjčky a úvěry u bank. Kromě toho máte možnost si vše sjednat skutečně z domova, stačí mít k dispozici platný občanský průkaz, číslo bankovního účtu (vedeného na vaši osobu) a aktivní číslo mobilního telefonu. Poté už jen vyplníte online žádost, vyčkáte na schválení a během několika málo hodin můžete mít potřebné peníze k dispozici. Nejvýhodnější půjčky slibují peníze do pár minut po schválení, rychlost jejich připsání na bankovní účet už pak záleží jen na tom, jak rychlá je samotná transakce mezi bankami. Ideální je, pokud si zvolíte půjčku u společnosti, jež má vedený účet u stejné banky jako vy, pak je převod peněz opravdu záležitostí pár minut. Abyste si mohli udělat dokonalou představu o nabídkách společností, jichž je v tuzemsku v současné době poměrně značné množství, je praktické si nejprve provést srovnání. K tomu vám poslouží specializované weby, které fungují jako vyhledávače a srovnávače nabídek online půjček. Zjistíte tak kupříkladu to, zda se dá půjčka získat online bez poplatků, nejvýhodnější půjčky tuto možnost již celkem často nabízejí, pakliže splníte základní předpoklady, tedy zejména provedete včasné a řádné splacení v domluveném termínu.

Převod peněz do zahraničí

Mnozí lidé pracují v cizině, potažmo tam tráví spoustu času. Určitě pro vás v tom případě může být zajímavá informace, jakým způsobem se provádí převod peněz do zahraničí. Nejlepší volbou je provedení transakce přímo ve vašem internetovém bankovnictví. Dnes už jej umožňují všechny tuzemské banky. K tomu, abyste mohli poslat peníze do ciziny (nebo z ciziny domů), je nutné hlavně znát číslo účtu příjemce, a to v mezinárodním formátu IBAN, dále pak také mezinárodní bankovní kód banky. Musíte si rovněž rozmyslet měnu, v níž chcete peníze zasílat. Tento fakt je docela důležitý, neboť špatný výběr měny vás může připravit o dost peněz v důsledku odlišných kurzů.

SMS zdarma

Dnes už nepříliš používanou, nicméně stále zajímavou možností, jak využívat internet k úspoře peněz, je zasílání SMS zdarma. V online prostředí funguje několik webů, které vám nabízejí zasílání SMS zpráv, aniž byste za ně museli platit byť jediný haléř. Nejsnadněji to jde přímo z portálů operátorů, ti však obvykle poskytují tyto služby jen v rámci své sítě. Na internetu se však dají najít i weby, skrz něž zašlete SMS zdarma do každé sítě. Někdy ale musíte být trpěliví, neboť odeslání zprávy trvá déle, než je běžné z klasického mobilního telefonu.

Publikováno: 12. 05. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Adam