Toužíte po lepším zaměstnání, ale nevíte, kde ho hledat?

Toužíte po lepším zaměstnání, ale nevíte, kde ho hledat?

Došla vám trpělivost a rozhodli jste se opustit stávající zaměstnání? Nebo ještě hůř – zaměstnavatel vás i přes svědomitě vykonanou práci propustil pro nadbytečnost? Tak jako tak budete v obou případech stát před nelehkým úkolem. Budete si muset najít nový „džob“. Nenechte se zastrašit bulvárními titulky, podle kterých je u nás práce nedostatek a vydejte se vstříc novým příležitostem. Možností, kde se po nich podívat, je víc než dost.

Nezapomeňte se registrovat na úřadu práce

Předtím, než začnete s hledáním nového zaměstnání, upalujte na úřad práce. Po dobu, kterou se budete „pyšnit“ titulem nezaměstnaného, tak nebudete muset hradit zdravotní ani sociální pojištění. Budete-li mít štěstí, nabídne vám zaměstnání úředník, který vás bude mít na starost. Příliš na to však nespoléhejte a nebuďte pasivní. I úřad práce vám může poskytnout zajímavou příležitost, ale mnohem efektivnější je aktivní přístup.

Nový přístup k hledání zaměstnání

Doby, kde jsme se po práci ptali osobně, jsou dávno ty tam. Uchazeči i zaměstnavatelé neztrácí čas a navazují první kontakt prostřednictvím internetu. Na webu je obrovské množství portálů, které soustředí nabídky z celé republiky a pokud vás některá zaujme, není nic jednoduššího než vybraného zaměstnavatele kontaktovat mailem nebo telefonicky. Během jediného dne stihnete rozeslat desítky mailů, čímž se šance na získání pracovního místa násobí.

Vraťme se však ke zmíněnému úřadu práce. Úředníci vám sice nenaservírují místo na stříbrném podnose, ale i na webových stránkách úřadů je denně aktualizovaná nabídka zaměstnání, kterou můžete využít ke svému prospěchu. Neomezujte se proto pouze na pracovní portály a nahlédněte i na web „vašeho“ úřadu práce.

O většinu pracovních pozic můžete usilovat z pohodlí domova, ovšem nezapomínejte na to, že u některého zaměstnání se naopak vyplatí osobní přístup. Vyhlédnete-li si na webu lukrativní post řídícího pracovníka, dostavte se za personalistou, který má na starosti výběrové řízení, osobně. Vaše šance se opět mnohonásobně zvýší. A abychom nezapomněli, všechny důležité informace týkající se práce najdete na portálu Ministerstva práce a sociálních věcí.