Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Vánoční osvětlení nesmí chybět, ale vybírejte opatrně

Vánoce jsou zatím v nedohlednu, ale kdo je připraven… však to znáte. Nechcete-li nákup vánočních dekorací nechat až na poslední chvíli, udělejte to hned. Pravděpodobně se vám je podaří sehnat mnohem levněji, a navíc se pak vyhnete předvánočnímu shonu. V české domácnosti by rozhodně nemělo chybět vánoční osvětlení, které nastolí tu správnou atmosféru. Měli byste si však dát pozor na následující věci.

Připlaťte si za kvalitu

Sehnat pěkná světýlka dnes nepředstavuje žádný problém. Horší je to s kvalitou. Kvalitní vánoční osvětlení je sice o něco dražší, ale máte u něj jistotu, že odpovídá bezpečnostním normám. Proto se zabývejte tím, co je uvedeno v popisu zboží.

Neměl by chybět znak CE (ConformityDeclaration), což je označení výrobků odpovídajících požadavkům povinných technických norem EU a nařízení vlády. Podle log jako TÜV, ESČ či VDE zase zjistíte, zda byl výrobek testován některé ze zkušeben a získal licenci elektronické bezpečnosti.

Venkovní osvětlení s odpovídajícím IP

O Vánocích byste neměli zapomínat ani na krásné venkovní vánoční osvětlení. Počítejte však s jinými požadavky – zařízení musí splňovat technické normy pro dané prostředí. V případě světelných řetězů či záclon pro venkovní použití platí, že hodnota IP by měla být min. 43. Vyšší je samozřejmě lepší.

Správné skladování a kontrola

Výše uvedená opatření by měla být naprosto samozřejmá, ovšem neméně důležité je i správné skladování a pravidelná kontrola osvětlení. Častou chybou jsou například prasklé žárovky – ty by na řetězu rozhodně neměly zůstávat, neboť by mohly způsobit vzplanutí. Žárovky vyměňujte v domácím prostředí (nikoliv venku, kde je vlhko) a řetěz vždy vypojte ze zásuvky!

Dodržíte-li všechna výše uvedená pravidla, pak vám bude moderní vánoční výzdoba dělat radost a nikoliv přidělávat starosti.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Vánoční osvětlení mám moc ráda a mám ho doma spoustu- určitě bych chtěla apelovat na všechny, aby tyto vánoční LED řetězy, krápníky, světelné deště a ostatní osvětlení na dobu vánoc vybírali opravdu pořádně a volili jen takové, které mají potřebné certifikáty. Maminka kvůli obyčejnému řetězu z tržnice málem vyhořela a nepřála bych něco takového zažívat nikomu z Vás. Proto já osobně kupuji vánoční osvětlení jen tam, kde to znám a kde vím, že by si nedovolili prodávat nekvalitní výrobky.