Proč zavinovat miminko a jak na to?

Proč zavinovat miminko a jak na to?

Miminko vyžaduje neustálou pozornost od maminky a chce jí být pořád na blízku. Jenomže ne vždy samotný kontakt zabrání plačtivosti a neklidu. Naštěstí se nabízí řešení, které téměř vždy funguje. Nazývá se zavinovačka - a mimochodem navozuje dítěti pocit, jaký zažívalo v maminčině děloze. Miminko si ani po narození nechce hned zvykat na nový svět a nová pravidla, a proto stále potřebuje být v blízkosti matky, cítit pocit bezpečí a lásky. Zavinování se používalo již mnoho let zpátky, ovšem nutností je i dnes. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali pár důvodů, proč miminko zavinovat, ale také jak na to.

Jak správně zavinovat miminko?

Obzvlášť v prvních týdnech je zavinování důležité, a proto se nebojte mít miminko zavinuté takřka pořád. Po čase si navíc zvyknete i na kojení, které bude ze začátku se zavinovačkou trošku oříšek. Ovšem nic, co byste nedokázaly. Dítě zavinujte tak, aby mělo dostatečný prostor u nohou. Zpravidla byste měli ještě než nohy přikryjete spodním cípem, zajistit přibližně deseti centimetrovou mezeru. Kdy zavinovačky přestat používat? Jakmile vaše miminko začne být pohyblivější a aktivnější, je čas odložit zavinovačky stranou. Hrozí totiž, že by se dítě mohlo ve spánku otočit a zabořit obličej do postýlky.

Proč miminka zavinovačky milují?

Tato speciální technika zavinování přináší pro dítě mnohem více výhod než byste čekali. Říká se, že dětský pláč patří k opravdu nepříjemným zvukům, ovšem zavinovačky mohou dítě utišit a poskytnout mu tak pocit pohodlí, klidu a bezpečí, kdy miminko na pláč rázem zapomene. Ale to ani zdaleka není všechno. Také napomáhá ke správné termoregulaci, poslouží jako přikrývka do kočárku nebo zavírací deka. Zavinovačky pro miminka můžete navíc používat celoročně.

Kde sehnat kvalitní zavinovačky?

Kvalitní zavinovací pleny nebo šátky najdete na e-shopu Ready4Kids.cz. Dále máte na výběr z mnoha dětských zábavních i učebních předmětů, ale společnost myslí také na bezpečí, kde si můžete pořídit také ochranné mantinely do postýlky.

Publikováno: 08. 03. 2022

Kategorie: Děti

Autor: Adam