Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Výběr batohu nejen do školy má svá pravidla

Víc než na školu teď už žáci i studenti myslí na prázdniny, protože konec školního roku se blíží. Pro ně chvíle odpočinku, pro rodiče další starosti a spousta zařizování. A také revize školních pomůcek, batohu a případný výběr nového. Na co si dát pozor?

Jako dospělí si ani neuvědomujeme, že některé věci, které nosíme, jsou těžké a nedělají našim zádům dobře. Přetížení jedné strany těla a téměř chronické bolesti zad už považujeme za běžnou věc, kterou svádíme na věk. O svá záda bychom se měli starat a stejnou péči dopřát i svým dětem. Dnes už mají problémy se zády i šestileté nebo osmileté děti, u výběru batohu do školy tak musíme dbát především na jejich zdraví. Na svých zádech nosí v batohu mnoho věcí, učebnice, svačinu, penál, sešity, přezůvky, láhev na pití a mnoho dalších věcí, jejichž váha dohromady může být i několik kilogramů. Kvalitní batoh pak děti mohou používat nejen ve školní rok, ale i o prázdninách na výletech. Co má správný batoh mít?

  • Záda – ergonomicky tvarovaná záda, což zajistí pohodlné nošení
  • Nastavitelný zádový systém – každé dítě je jinak vysoké a navíc stále rostou, proto je možnost nastavit si batoh přesně na sebe ideálním řešením
  • Lehká konstrukce – ta ovlivňuje celkovou váhu batohu, tedy neměla by být zbytečně těžká. Váha batohu je pro první stupeň základní školy doporučena 1200 g, pro druhý pak 1400 g.
  • Odvětrávání – když se při nošení budou školákům potit záda, nejspíše si batoh dají jen na jedno rameno. To je nežádoucí, protože dochází k jednostrannému přetížení. Dobré odvětrávání je nutností.
  • Viditelnost – výrazné reflexní prvky, které zajistí, že školák bude vidět při cestách z i od školy, a to i za zhoršené viditelnosti.
  • Ramenní popruhy – pohodlné, nastavitelné a nesmí překážet v pohybu rukou. Pomáhají tomu, aby školní batoh na zádech dobře seděl a docházelo k rovnoměrnému rozložení zátěže.

Několik základních bodů vám usnadní výběr správného batohu, který nebude dětem ničit záda a bude se pohodlně nosit a dobře sedět.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *