Vyšperkujte si byt pomocí detailů. 6 inspirativních tipů!

Vyšperkujte si byt pomocí detailů. 6 inspirativních tipů!

Každý chce mít ten nejdokonalejší domov, který mu budou ostatní jen závidět. Přemýšlíte, jak ho vyšperkovat, aby byl ještě pěknější než teď? Máme pro vás několik jednoduchých tipů, které ho promění k nepoznání. Vyzkoušejte alespoň některé z nich a užívejte si domov svých snů.

1. Kam s bundou? Na pěkný věšák

První dojem ovlivní už vzhled předsíně. Mají si hosté kam pověsit bundu? Vybavte se za tímto účelem věšáky, které kromě praktického účelu splní funkci drobné ozdoby.

2. Sladěný nábytek v pěkném stavu

V každém pokoji by měl být nábytek v jednotném stylu. Různorodé kusy by se mezi sebou bily. Celkový dojem z pokoje ovlivní dokonce i úchytky a madla na skříních a komodách. Vyberte si ten správný tvar a materiál, který k vám domů zapadne. Dbejte také na to, aby byl nábytek v dobrém stavu. Jestli je na tom vašem vidět, že už má nejlepší léta za sebou, vyměňte ho za nový.

3. Barevné doplňky

Pohrajte si s bytovými doplňky a vylaďte je do podobných barev či odstínů. Ladící povlečení v ložnici nebo na polštářcích v obýváku se závěsy nebo ubrusy vypadá opravdu dobře! Vystavujete rádi své rodinné fotografie? Slaďte s interiérem jejich rámečky. S výsledkem budete maximálně spokojení.

4. Obrazy

Holé zdi zlomte obrazy. Zda na nich bude příroda, velkoměsto nebo zátiší, záleží na vašem vkusu. Máte rádi plakáty? Nebojte se ani jich. Na stěnu je ovšem nelepte, jako to dělají dospívající. Lépe budou vypadat, když je necháte zarámovat.

5. Kusové koberce

Celoplošné koberce už nejsou zejména kvůli náročné údržbě zrovna oblíbené. Kusové koberce jsou však v módě – a interiér dokáží perfektně ozvláštnit. Vsaďte na ně i vy.

6. Osvětlení

Na osvětlení si dejte zvlášť záležet. V bytech často bývá nepříjemná tma. Lustry nahraďte bodovými světly nebo je doplňte stojací lampou. Vyberte si designový kousek, který poslouží i jako zajímavá dekorace.

Publikováno: 13. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam