Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Jarní sukně látkou nešetří

Jaro láká ke zkracování délek, ne všichni si ale na mini sukně potrpí. Naštěstí se maxi kousky těší velké oblibě a nosí se téměř po celý rok. Předsudky, že sluší jen vysokým ženám se štíhlou postavou, jsou dávno pryč. Vítr je odvál do věčných lovišť a ženy si s radostí obléknou jarní sukně, které sahají pomalu až na zem. Působí totiž romanticky a něžně. To je něco, po čem ženy na jaře touží. Jsou rozevláté, dávají ženám spoustu prostoru a velice snadno se kombinují. Jen je vždy třeba dodržet, aby se vyrovnaly proporce. To, co přebývá na spodním dílu, musí vykompenzovat vršek. Zpravidla tak bývá upnutý a střihem na tělo. V opačném případě by ženy vypadaly jako neforemné krabice a cit pro módu by byl ten tam. To, že je jarní sukně s délkou až na zem rozevlátá, objemná, nabíraná a z několika vrstev látky, neznamená, že je oversize. Tento trend se pro dlouhé sukně vůbec nehodí.

Bezpečí především

Látka spotřebovaná na maxi sukně v délce k prstům u nohou se počítá v metrech a chůze v nich není jednoduchá. V kombinaci s jehlovými podpatky si ženy koledují o úraz. Ideální nejsou ani žabky, kdy se může cíp látky zamotat pod patu nebo prsty a hrozí pád. Sukně by měly končit někde mezi kotníkem a nártem. Tak, aby ženy minimalizovaly riziko neštěstí. Dobře nevypadají ani ušmudlané a spodní lemy jarní sukně, které se otírají o zem a nabírají všechen prach.

Se žehličkou v kapse

S materiálem je potíž. Jarní sukně, obzlášť ty dlouhé, jsou krásné a efektní, ale ne zdaleka každý materiál je pro ně vhodný. Jemná, pohyblivá, nemačkavá látka je ideální. Díky množství látky a několika vrstvám se nemusíte bát, že by během přechodného období, kterým jaro bezesporu je, byla v tenkém materiálu zima na tělo. Používá se viskóza, bavlna, slabá teplákovina, ale i gázovina nebo len.

Hlavně nenudit!

Svoji chvilku slávy zažívají u jarní sukně až na zem i různé vzory. Jednobarevné modely jsou sice hezké a při chůzi se efektně vlní, ale jde o velkou plochu, která si zasluhuje nějaké zdobení. A nezáleží na tom, jestli jde o jemné výšivky, potisk tón v tónu, výrazné a kontrastní prošívání nebo pravidelné přestřižení a jemné volánky. Jarní sukně si velice dobře rozumí s květinovým vzorem a maxi sukně nejsou pochopitelně výjimkou. Sluší jim drobný vzorek jemných a nenápadných kvítků i originální vzor v netradičních barvách. Je to stejné jako u šatů nebo halenek. Samy o sobě jsou jarní sukně v netradiční délce hodně výrazné a snaha o módní experiment by jim jen uškodila. Stačí je doplnit jednoduchými kousky a o originální outfit je v mžiku postaráno.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *