Jarní sukně látkou nešetří

Jarní sukně látkou nešetří

Jaro láká ke zkracování délek, ne všichni si ale na mini sukně potrpí. Naštěstí se maxi kousky těší velké oblibě a nosí se téměř po celý rok. Předsudky, že sluší jen vysokým ženám se štíhlou postavou, jsou dávno pryč. Vítr je odvál do věčných lovišť a ženy si s radostí obléknou jarní sukně, které sahají pomalu až na zem. Působí totiž romanticky a něžně. To je něco, po čem ženy na jaře touží. Jsou rozevláté, dávají ženám spoustu prostoru a velice snadno se kombinují. Jen je vždy třeba dodržet, aby se vyrovnaly proporce. To, co přebývá na spodním dílu, musí vykompenzovat vršek. Zpravidla tak bývá upnutý a střihem na tělo. V opačném případě by ženy vypadaly jako neforemné krabice a cit pro módu by byl ten tam. To, že je jarní sukně s délkou až na zem rozevlátá, objemná, nabíraná a z několika vrstev látky, neznamená, že je oversize. Tento trend se pro dlouhé sukně vůbec nehodí.

Bezpečí především

Látka spotřebovaná na maxi sukně v délce k prstům u nohou se počítá v metrech a chůze v nich není jednoduchá. V kombinaci s jehlovými podpatky si ženy koledují o úraz. Ideální nejsou ani žabky, kdy se může cíp látky zamotat pod patu nebo prsty a hrozí pád. Sukně by měly končit někde mezi kotníkem a nártem. Tak, aby ženy minimalizovaly riziko neštěstí. Dobře nevypadají ani ušmudlané a spodní lemy jarní sukně, které se otírají o zem a nabírají všechen prach.

Se žehličkou v kapse

S materiálem je potíž. Jarní sukně, obzlášť ty dlouhé, jsou krásné a efektní, ale ne zdaleka každý materiál je pro ně vhodný. Jemná, pohyblivá, nemačkavá látka je ideální. Díky množství látky a několika vrstvám se nemusíte bát, že by během přechodného období, kterým jaro bezesporu je, byla v tenkém materiálu zima na tělo. Používá se viskóza, bavlna, slabá teplákovina, ale i gázovina nebo len.

Hlavně nenudit!

Svoji chvilku slávy zažívají u jarní sukně až na zem i různé vzory. Jednobarevné modely jsou sice hezké a při chůzi se efektně vlní, ale jde o velkou plochu, která si zasluhuje nějaké zdobení. A nezáleží na tom, jestli jde o jemné výšivky, potisk tón v tónu, výrazné a kontrastní prošívání nebo pravidelné přestřižení a jemné volánky. Jarní sukně si velice dobře rozumí s květinovým vzorem a maxi sukně nejsou pochopitelně výjimkou. Sluší jim drobný vzorek jemných a nenápadných kvítků i originální vzor v netradičních barvách. Je to stejné jako u šatů nebo halenek. Samy o sobě jsou jarní sukně v netradiční délce hodně výrazné a snaha o módní experiment by jim jen uškodila. Stačí je doplnit jednoduchými kousky a o originální outfit je v mžiku postaráno.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam