Žaluzie a rolety – více soukromí a méně nepříjemného světla

Žaluzie a rolety – více soukromí a méně nepříjemného světla

Potýkáte s nepříjemným problémem v podobě zvědavých pohledů kolemjdoucích? Pokud jde do vašeho obydlí vidět více, než byste si přáli, můžete situaci vyřešit velmi jednoduchým a elegantním způsobem. Nechte si namontovat žaluzie či předokenní rolety. Ty zastanou více funkcí, než by se mohlo zdát. Jsou nejen skvělou bariérou, která vám zajistí dostatek soukromí, ale také vkusným architektonickým prckem a skvělým stínidlem. Je jen na vás, zda si vyberete žaluzie či předokenní rolety. Obojí má své specifické výhody.

Klasika jménem žaluzie

Žaluzie řadíme mezi klasické stínící systémy, které u nás mají dlouholetou tradici. V době, kdy byly žaluzie horkou novinkou, byly k dispozici v několika málo základních barvách. Momentálně si můžete vybrat v širokém spektru barev, při čemž máte na výběr i z metalických barev či dekorů imitujících dřevo. Můžete si tak své nové žaluzie dokonale sladit se zbytkem interiéru. S tím se však pojí nevýhoda žaluzií – barvu musíte zvolit tak, aby jste nemuseli žaluzie měnit pokaždé, když vymalujete na jinou barvu. Žaluzie jsou velmi levné a montáž je snadná. Pokud si na ni netroufáte, pozvěte si profesionály.

Vyšší level, to jsou předokenní rolety

Rolety, neboli předokenní rolety na okna, jsou o třídu výše. Montují se na okna z venkovní strany a nabízí mechanickou ochranu oken, skvělé stínící vlastnosti a budí pozitivní estetický dojem. Jsou dražší, než klasické žaluzie, ale o to více stylovější. Moderní rolety jsou k dispozici i s automatickým stahováním, které lze nastavit na určitý čas nebo dle povětrnostních podmínek. V případě špatného počasí se rolety automaticky zatáhnout. Ať už se rozhodnete pro žaluzie či předokenní rolety, vždy nakupujte u prověřeného dodavatele, který nabízí kvalitní stínící techniku, co vydrží. Hledáte-li rolety či žaluzie levně, podívejte se po nich na internetu. Celá řada prodejců nabízí stínící systémy za akční ceny, které se opravdu vyplatí.

Publikováno: 25. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: levné žaluzie | předokenní rolety | rolety | stínící systémy | žaluzie