3 důvody, proč mít vždy po ruce slovník cizích slov

3 důvody, proč mít vždy po ruce slovník cizích slov

Jsou rady, které si zaslouží vytesat. Například to, že není moudré používat cizí termity, pokud je neznáte suterénně či nejste v dobré konvici. Důvod je prostý – rizoto, že to skončí fiatem, je veliké. Můžete se přitom tvářit jako suvenýr, ale vrátí se vám to jako buzerant... Jistě chápete, kam tím míříme. Žijeme v době, kdy je střet s cizími kulturami na denním pořádku. Děje se tak prostřednictvím médií, ale samozřejmě i v rámci osobního setkání. Například v práci, ale také v kruhu přátel. Spousta lidí proto zcela přirozeně přejímá slova z jiných jazyků. K běžně používaným anglicismům patří názvy některých sportů (hokej, fotbal...), ale také oborové termíny jako PR, merchandising, all inclusive... Některá slova zdomácněla a jejich význam není třeba vysvětlovat snad nikomu. V případě některých však hrozí, že mohou být vnímána zcela jinak. Naštěstí existuje ultimátní pomocník, který vás nikdy nenechá „ve štychu“. Slovník cizích slov!

1. Prozradí vám význam odborných termínů

Nikdo učený z nebe nespadl, což ovšem neznamená, že je dobré neznámá slova ignorovat. Jakmile se ve své profesi setkáte s termínem, jehož význam vám není zcela jasný, koukněte do slovníku.

2. Dozvíte se význam archaismů

Co je to archaismus? Najdete si to ve "chytré knížce"... Ale teď vážně – čas od času se můžete setkat se zastaralým výrazem. Nebylo by praktické vědět, co přesně se pod ním skrývá?

3. Uděláte dojem na své okolí

Provozujete blog, vlogujete nebo se jinak „veřejně“ angažujete v určitém oboru? Ve slovníku cizích slov najdete spoustu výrazů, které byste mohli ve svém projevu používat. Navodíte tím pocit, že danému tématu rozumíte a zvýšíte svou důvěryhodnost. A protože předpokládáme, že s sebou nechcete tahat tlustou bichli, doporučujeme tento online slovník cizích slov. Můžete do něj nahlédnout kdykoliv a kdekoliv přes svůj smartphone. Váš projev bude díky němu mnohem sofistikovanější!

Publikováno: 12. 01. 2019

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam