Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Klimatizace do bytu vás zachrání při horkých dnech

Už se děsíte, jak přežijete letošní léto? Po zkušenostech z předchozích let moc dobře víme, že i v Česku je možné zažít tropy, a to dokonce dlouhodobě. Jeden či dva horké dny se dají zvládnout, ale když je takhle teplo týden nebo dva? Bez klimatizace lze přežít jen těžko, obzvlášť pokud bydlíte v podkroví.

Můžete si do pití házet led z mrazáku, případně se chladit ventilátorem, ale úplně nejlépe pomůže klimatizace do bytu. Když nebudete na nic čekat, stihnete ji zařídit ještě letos a před horkými dny vás ochrání.

Na výběr máte dvě možnosti

Nejdříve se musíte rozhodnout, zda chcete zabudovanou, nebo mobilní klimatizaci. Mobilní klimatizace bývá levnější a výhodou je, že ji můžete stěhovat z místnosti do místnosti podle potřeby. Bohužel se vyznačuje nižší účinností a také je většinou hlučnější. Jestli jste si tedy plánovali, jak ji přes den necháte v obývacím pokoji a večer přesunete do ložnice, zmýlili jste se. Možná by vám rušila spaní.

Zabudovaná bytová klimatizace je daleko tišší a účinnější, ovšem musí vám ji zabudovat odborníci, sami instalaci určitě nezvládnete. Počítejte také s vyššími náklady. Berte to však jako investici do budoucna, kvalitní klimatizace vám vydrží dlouhá léta.

Tradičním řešením jsou multisplitové klimatizace

Do domácností se obvykle instalují tzv. multisplitové klimatizace. Jedná se o případ, kdy je instalovaná jedna venkovní jednotka a k ní je připojeno hned několik jednotek vnitřních. Teplota v každé místnosti se ale ovládá samostatně, takže můžete mít v ložnici chladněji než v obývacím pokoji. Domácí klimatizace přitom nejsou žádnými ošklivými zařízeními. Jde o elegantní zařízení, která umístíte ke stropu a nikdo si jich možná ani nevšimne.

Pokud vás už přestává bavit koupat se ve vlastním potu, prostudujte například produkty v nabídce společnosti ENCOFA. Specializuje se na prodej klimatizace nejen do domácností, ale i do firem a průmyslu. Ráda vám připraví cenovou nabídku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *