3 kroky, jak vybrat slušivou sedací soupravu do obývacího pokoje

3 kroky, jak vybrat slušivou sedací soupravu do obývacího pokoje

Obývací pokoj se jednoduše bez sedací soupravy neobejde. Pokud jste se rozhodli rekonstruovat jednu z nejdůležitějších místností ve vašem domě, rozhodně byste neměli výběr sedací soupravy podceňovat. Současný trh je rozmanitý, a proto byste si měli rozmyslet, po čem vůbec prahnete. V následujících řádcích vám představíme tři základní kroky, jak vybrat stylovou sedací soupravu. Sedací souprava představuje dominantu obývacího pokoje. Strávíte na ní poměrně dost času. Po práci si na ni lehnete, abyste se podívali, co jde v televizi. V neděli si zase pozvete návštěvu, kterou opět usadíte do obývacího pokoje. Velice oblíbené jsou v posledních letech sedací soupravy rohové, neboť jsou prostorné a vejdou se na ně všichni členové domácnosti i s hosty.

1. Kdo bude sedací soupravu využívat?

Ještě než si vyberete konkrétní model, spočítejte si, kolik lidí ho bude běžně používat. Podle výsledného čísla sáhnete po vhodné velikosti. Samozřejmě záleží také na prostorových možnostech obývacího pokoje. Do menší místnosti se perfektně hodí rohová sedací souprava, neboť šetří dost místa. Jestliže u vás někdo často přespává, hodí se vám spíše rozkládací varianta.

2. Jaký zvolit materiál?

Dalším rozhodujícím faktorem je materiál. Zlákat by vás neměla hned první reklama na rozkládací rohové sedačky, kterou vidíte. Příliš nízká cena často signalizuje trýznivou kvalitu. Zeptejte se na výplň sedací soupravy. Ve velkých řetězcích s nábytkem jsou sedačky většinou vyplněny teplou pěnou nízké gramáže, a proto se často využívaná místa na sedačce brzy zdeformují. Zvolte raději výplň ze studené polyuretanové pěny. Zapomenout byste neměli ani na rám, jenž by měl být tvořen z masivního dřeva a kovu.

3. Měkká není vždy pohodlná

Pravděpodobně si říkáte, že čím je sedací souprava měkčí, tím je komfortnější, nicméně ne vždy dané pravidlo platí. Je nezbytné, aby sedací souprava prospívala vašim zádům. U příliš měkké výplně se nedočkáte správné podpory zádových svalů.

Publikováno: 01. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam