3 otázky, které si musíte položit při výběru nového bazénu

3 otázky, které si musíte položit při výběru nového bazénu

Léto už sice pomalu doznívá, ale to neznamená, že není vhodná doba na realizaci nového bazénu. Toužíte-li po privátním koupališti, splňte si svůj sen a pořiďte si ho ještě letos. Pro ty z vás, kteří se v bazénové terminologii nevyznají a netuší, od čeho se při výběru bazénu takzvaně odpíchnout, jsme připravili následující manuál. Prozradíme vám podle čeho bazén vybírat a na co si dát pozor.

1.) Jaký tvar a velikost

Zdánlivě jednoduchá otázka, na kterou ovšem nelze přesně odpovědět. Tvar a velikost bazénu samozřejmě souvisí s jeho budoucím umístěním, ale také tím, kdo ho bude využívat a k jakým účelům. Bazén pro trénink aktivního sportovce bude mít zcela jistě jinou podobu než bazén pro rodinu. Obecně však platí, že velikost limitují pouze dostupné finanční prostředky, případně pak dispozice interiéru (bude-li bazén umístěn v objektu)

2.) Kde bazén umístit?

Předpokládáme, že vyžadujete, aby vám bazén nějaký ten pátek vydržel a proto je místo stavby velmi důležité. Ideální je plocha, na kterou co možná nejdéle svítí slunce a není v přímém zákrytu vzrostlých stromů. V okolí bazénu by měl být dostatek „odpočinkového“ prostoru. Na druhou stranu přijde vhod blízkost sklepa či suterénu, kam lze umístit filtraci. Zohledněte také to, zda budete v budoucnu bazén zastřešovat a ponechte v jeho okolí dostatek prostoru pro kolejnice.

V případě interiérového bazénu musíte počítat s mnoha stavebními úpravami a je proto vhodné realizovat bazén během výstavby nebo rekonstrukce.

3.) Jaký zvolit materiál?

Chcete-li, ať vám bazén vydrží opravdu dlouho, vsaďte na moderní materiály v podobě polypropylenu nebo speciální vícevrstvé PVC fólie. Životnost jde ruku v ruce s údržbou, ale v případě polypropylenu můžete počítat s cca 20 – 25 lety a u PVC fólie pak cca 15 – 20 lety, při čemž skelet vydrží až 30 let a zbytek lze snadno rekonstruovat. Oba zmíněné materiály jsou velmi pevné a odolné. Výhodou polypropylenu je téměř neomezená tvarová a rozměrová variabilita, PVC fólie je vhodnější pro rovnostranné bazény větších rozměrů.

A to je teprve začátek. Zdaleka nejdůležitější je výběr výrobce, který vám doporučí alternativu na základě individuálních požadavků. Hledáte-li někoho, kdo má s výrobou bazénů letité zkušenosti, vsaďte na společnost NIVEKO, jejíž plastové bazény patří k tomu nejkvalitnějšímu na českém trhu. NIVEKO poskytuje poradenství a cenovou kalkulaci zcela zdarma a realizuje vám bazén dle vašich představ. Bazény NIVEKO se vyráví z nejvkalitnějších komponent a budou vám dělat radost po mnoho let. Všechny důležité informace najdete na www.bazeny-niveko.cz.

Publikováno: 08. 09. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bazény niveko | plastové bazény