3 tipy, jak vybrat nový botník

3 tipy, jak vybrat nový botník

Starý botník už vám dosluhuje, nebo chcete lépe zařídit předsíň? V obou případech je dobré znát některé tipy, které vám pomohou s výběrem nového kousku tohoto nábytku. V článku najdete tři rady pro snadné použití v praxi.

Jak velký může být?

Základním parametrem jsou rozměry. Určete si, kolik místa chcete věnovat pro botník. Neměl by totiž zabírat zbytečně hodně místa, ale na druhou stranu musí poskytnout dostatečně velký prostor pro ukládání bot. Najít kompromis nemusí být zpočátku jednoduché a často je vhodné popřemýšlet nad celkovým uspořádáním místnosti a rozhodnout se pro jiné rozestavění přítomných kusů nábytku.

Praktické řešení dvou problémů

Hodně místa ušetříte, když jedním kusem nábytku vyřešíte hned dva problémy. Přesně takovým příkladem je sedací botník, který plní úlohy sedátka pro pohodlné obouvání a do spodní části zároveň pohodlně umístíte boty. Jde o ideální variantu do menších interiérů a pro klasické používání. Oblíbené a velmi praktické jsou také výklopné botníky, jejichž další předností je elegantní a stylový vzhled.

Hledejte na internetu

Jako další kritérium výběru určitě figuruje i vzhled. Závěsné botníky jsou k dostání v různých provedeních. Vyberte si odpovídající barevnou variantu ladící k ostatnímu nábytku. A kde vůbec vybírat? Největší nabídku najdete na internetu. Při tomto stylu nakupování navíc snadno uplatníte i poslední kritérium, kterým je cena. Vybrané botníky porovnáte mezi sebou a nemusíte přitom nikam chodit. Ušetříte si tak cenný čas a starosti jinak věnované návštěvám kamenných obchodů. S trochou štěstí navíc narazíte na výhodnou slevovou akci, což může znamenat skvělý rozdíl v ceně. A to už se určitě vyplatí. Nemluvě o tom, že získáte klíčový prvek každé pořádné vstupní haly. Dát si záležet při výběru zdánlivé maličkosti v podobě botníku se prostě vyplatí.

Publikováno: 03. 04. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam