4 rady, podle kterých vybírat bytový textil do dětského pokoje

4 rady, podle kterých vybírat bytový textil do dětského pokoje

Výběr bytového textilu není obecně jednoduchým úkolem, protože je potřeba zohlednit hned několik faktorů. Ještě větší náročnost je v případě volby textilu do dětského pokoje. V článku najdete čtyři praktické rady, které vám pomohou vybrat ty nejlepší možné varianty.

Kvalitní materiály

Při výběru jakéhokoliv textilu bychom měli sledovat hlavně to, z jakého materiálu je výrobek zhotoven. Konkrétně látky, které jsou v kontaktu s dětskou pokožkou, by měly být vyrobeny ideálně z bavlny. Jde totiž o materiál šetrný i k citlivé pokožce. Dětské povlečení tedy vybírejte nejenom podle vzhledu a rozměrů, ale i na základě obsahu bavlny. Velkou výhodou jsou různé povrchové úpravy, kdy například krepové povlečení nevyžaduje žehlení.

Příjemné na dotek

Prostěradla, ručníky, župánky, povlaky na polštáře a další bytový textil, který bude umístěn v dětském pokoji, by měl být příjemný na dotek. Kromě klasického bavlněného vybavení jsou v poslední době oblíbené varianty z mikroplyše. Ten je heboučký a jemný, což se dětem určitě bude líbit. Kvalitní dětské koberce s jemným vlasem jsou příjemné nejenom pro chození, ale poskytnou i perfektní prostor pro hraní dětí.

Veselý vzhled

Veselé dětské záclony rozzáří vzhled celého pokoje. Když navíc přidáte i pár pěkných povlaků na polštáře a doplníte třeba i pěkné barevné závěsy, vzhled celé místnosti hned bude veselejší a útulnější. Pokud máte již o trochu větší dítě, nebojte se přizvat ho k výběru, ať zvolíte jeho oblíbené motivy, postavičky a barvy.

Vyberte si na internetu

Bytový textil do dětského pokoje bez problémů nakoupíte z pohodlí domova přes internet. Je dobré vsadit na kvalitního prodejce a českou značku, kde máte jistotu perfektního výsledku u všech nabízených výrobků. Při prohlížení nabídky jistě získáte i novou inspiraci, jak by mohlo zařízení pokoje vypadat.

Publikováno: 03. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam