Bavlněné spodní prádlo: Proč byste měli nosit bavlnu

Bavlněné spodní prádlo: Proč byste měli nosit bavlnu

Jaké jsou výhody bavlněného oblečení? Bavlnu nosí celý svět a to mnohem více než jiná přírodní vlákna. Její pěstování je skutečně rozšířené a slouží převážně k výrobě oděvů. Jelikož bavlna je přírodní produkt, oplývá několika skvělými vlastnostmi. I proto se stala oblíbeným materiálem na mnohých typech oděvů. Je schopna regulovat vlhkost, udržet nás v teple, poskytnout nám pohodlí. A nejen to. Má také hypoalergenní vlastnosti.

Bavlna dokáže regulovat vlhkost

Bavlna je prodyšná a odvádí vlhkost od těla. Má absorpční vlastnosti a dokáže pohltit pot. Jde o všestranný materiál, ze kterého jsou vyrobena trička nebo například dámské a pánské spodní prádlo. Bavlněné kousky můžete nosit i při cvičení. Podle výzkumů dokáže bavlna pohltit až pětinu vlhkosti z vašeho těla.

Chrání nás v zimě i v létě, zkrátka v každém ročním období

Bavlněné oblečení nás v létě chrání před horkem a v zimě nám zase poskytuje tepelnou izolaci. Vše díky tomu, že je mezi textilními vlákny schopné zachytit vzduch.

Bavlna je hypoalergenní

Jde o obrovskou výhodou pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Bavlna totiž jen zřídka způsobuje alergické reakce, i proto je skvělou volbou pro lidi trpící kožními problémy. O tom svědčí i skutečnost, že se bavlna využívá i v lékařských výrobcích, jako jsou obvazy a gázy.

Bavlna skvěle odolává větru

Bavlněné tkaniny jsou díky své pevné konstrukci odolné vůči povětrnostním vlivům. Některé kousky disponují i povrchovou úpravou, která vás ochrání před nepříjemným větrem.

Bavlna je komfortní

Bavlněné oblečení je měkké, příjemné na dotek a snadno se přizpůsobí vašemu tělu, díky čemuž se v něm budete cítit pohodlně. V případě, že se rozhodujete pro spodní prádlo - dámské kalhotky nebo pánské trenýrky či slipy, sáhněte po kouscích vyrobených z bavlny.

Bavlna dlouho vydrží

Bavlna je pevná, vyznačuje se dlouhou životností a je nepravděpodobné, že se vám oblečení z bavlny roztrhne. Tak co na to říkáte? Vyzkoušíte bavlněné spodní prádlo?

Publikováno: 16. 10. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam