Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

6 nejlepších míst na lyžování ve Francouzských Alpách

Francie nenabízí jen skvělé víno a romantickou vyhlídku z Eiffelovy věže. Milovníci zimních sportu moc dobře ví, že se zde vyplatí zavítat i kvůli lyžování. Sestavili jsme pro vás žebříček nejlepších středisek, která rozhodně stojí za návštěvu.

1. Tignes

Tignes najdete v Savojských Alpách, na konci údolí Tarentaise. Skládá se ze tří částí (Le Lavachet, Le Lac a Val Claret) a lyžování si zde můžete užívat po celý rok. Sjezdovky (cca 150 km) jsou rozmanité, sníh velmi kvalitní a na své si přijdou i snowboardisté, pro které je ve Val Claret přichystán snowpark. Za zmínku stojí i tunelová lanovka, kterou se dostanete až do výšky 3030 m n. m. Navazuje na ní kabinová lanovka, která vás vyveze na ledovec Grande Motte.

2. Alpe d’Huez

Středisko Alpe d’Huez v Savojských Alpách je přezdíváno jako „Sluneční ostrov“, protože zde až 300 dní v roce svítí sluníčko. Přesto však počítejte s ideálními klimatickými podmínkami, které se podílí na vysoké kvalitě sněhu. Na vrcholu Pic Blanc si užijete lyžování i v červenci. Celkem 250 km sjezdovek, 50 km běžeckých tratí a velmi bohaté kulturní a zábavní vyžití, to jsou pádné důvody, proč se vydat právě zde.

3. La Plagne

La Plagne patří k nejvyhledávanějším zimním střediskům na celém světě a skládá se z 10 propojených lyžařských areálů (o celkové ploše 100 km2). La Plage snoubí náročné černé sjezdovky s mírnými svahy, které jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi. Celková délka sjezdovek je 225 km a za zmínku stojí i sáňkařská dráha, na které si mohou návštěvníci vyzkoušet jízdu ve čtyřsedadlovém bobu.

4. Chamonix

Chamonix není jen lyžařským střediskem, ale také světovou metropolí alpinismu. Nachází se na úpatí Mont Blanc v oblasti Horního Savojska a čítá 182 km upravených sjezdovek. Rozhodnete-li se navštívit právě Chamonix, dopřejte si 20 km dlouhý sjezd ve volném terénu Vallée Blanche – jízda panenskou přírodou vás doslova uchvátí. Neméně impozantní je pohled na velikána Matterhorn z vrcholu L’Aiguille du Midi (3 842 m).

5. Les 2 Alpes

Středisko Les 2 Alpes vzniklo spojením dvou poněkud různorodých vesniček. Oblasti dominuje vrchol Pic de la Meije (3983 m) a pro lyžaře je zde přichystáno 225 km tratí. Neméně atraktivní je i jeden z největších areálů pro letní lyžování, který se nachází na ledovci Mont de Lans. Oblast Les 2 Deux Alpes si oblíbili především milovníci freeridu a snowboardingu, ke kterému jízda volným terénem a kombinace boulí a prašanu přímo vybízí.

6. Les Menuires

Na závěr jsme si nechali Les Menuires, které se nachází ve střední částí údolí Vallée de Belleville (oblast Trois Vallées). Kromě 160 km prvotřídních sjezdovek a 28 upravených tratí pro běžkaře zde najdete také perfektně vybavený snowpark a snowtubingovou dráhu, ve které si rádi zablbnou nejen ti nejmenší.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.