7 výhod domácího cvičení

7 výhod domácího cvičení

Je pro vás cvičení doma náročné a myslíte si, že se nezvládnete motivovat k pravidelnému pohybu? Inspirujte se výhodami, proč cvičit doma a začněte ještě dnes. Využijte současnou situaci, kdy nejsou otevřená sportovní centra a zařiďte si svou vlastní malou posilovnu.

1) Nemusíte cestovat

Pokud si doma zařídíte posilovnu nemusíte nikam za cvičením cestovat. V některých případech ušetříte i hodiny času, hlavně pokud bydlíte v menší vesnici nebo ve městě, kde fitness centrum není. Místo hodiny nebo dvou hodin cestování tak můžete svůj čas věnovat přímo cvičení.

2) Úspora času

Díky tomu, že nemusíte cestovat za cvičením ušetříte čas. Při domácím cvičením, například jízdě na rotopedu, nemusíte řešit ani dlouhé převlékání v šatně, čekání až bude stroj volný, případně následná sprcha a opět cesta domů.

3) Neplatíte za vstup

Posilováním v klidu svého domova výrazně ušetříte. Nebudete muset platit za vstup do fitness centra ani si nemusíte kupovat měsíční permanentku. Ušetříte také za pití, které bývá velmi často v posilovnách zpoplatněné a není možné si vzít vlastní vodu. To se vám při cvičení doma nebo s přáteli nestane.

4) Cvičíte, kdy chcete

Výhodou domácí posilovny je cvičení v tom čase, kdy se vám to hodí. Cvičit na eliptickém trenažéru můžete ráno po probuzení, večer před spaním, ale také například v obědové pauze, pokud máte homeoffice.

5) Cvičení doma i venku

Kromě cvičení doma si užijete i cvičení venku. Tam můžete cvičit pomocí TRX závěsného systému, ale také využít svůj čas na procházky, běh, případně pokud počasí dovolí tak si užít i lyžování, snowboarding a bruslení na ledě.

6) Zapojte děti nebo partnera

Vytvoříte-li si domácí posilovnu a budete se věnovat pravidelnému cvičení, zapojte do svých aktivit i partnera nebo děti. Uvidíte, že se sparing partnery vám cvičení půjde lépe a budete se navzájem motivovat.

7) Zbavte se nízkého sebevědomí

Pravidelným cvičením v pohodlí svého domova se zbavíte nízkého sebevědomí. Navíc se vám doma bude cvičit lépe, když máte problémy se stydlivostí. Doma se na vás nikdo nebude dívat, nikdo vás nebude hodnotit a můžete se oblíbené sportovní aktivitě věnovat s větším klidem.

Publikováno: 02. 02. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam